Gyvenimas

2020.11.11 22:10

Lėtiniam galvos skausmui nesibaigiant – 4 žingsnių planas, kaip išsiversti be vaistų

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.11.11 22:10

Net vaistai nuo skausmo gali sukelti galvos skausmą, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ atkreipia dėmesį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Jis pataria, kaip pamažu atsikratyti lėtinio galvos skausmo apskritai be vaistų, ypač ragina nenuvertinti imbiero ir eterinio pipirmėčių aliejaus galių.

Apie 90 proc. jautusių galvos skausmą žino, kaip tai erzina. O patiriant lėtinį galvos skausmą kasdienybė tiesiog išsekina – imi jaustis beviltiškai. A. Unikauskas sudėliojo planą, kaip įveikti lėtinį galvos skausmą.

„Skausmas yra lėtinis tada, jei kamuoja kasdien tris mėnesius. Įdomu tai, kad ši liga dažniau paveikia moteris. Susidūrus su sudėtingomis gyvenimo aplinkybėmis ypač svarbu žinoti, kad yra būdų išgyti ir nebūtina kaskart griebtis vaistų“, – kalba jis.

Stebėti ryšį tarp skausmo ir maisto reikia kelias savaites. Kai kurie produktai laikomi skausmo sukėlėjais.

Unikauskas pataria: jei kamuoja lėtinis galvos skausmas, vaistai – nepadės, natūralų vaistą rasite virtuvėje

Kaip atsikratyti lėtinio galvos skausmo be vaistų?

1. Sekite mitybą

Jei jus kankina lėtinis galvos skausmas, užsirašykite, kada ką valgote. Jeigu tuo metu skauda galvą, įvertinkite skausmo intensyvumą, kad tam tikrus maisto produktus susietumėte su skausmu.

„Stebėti ryšį tarp skausmo ir maisto reikia kelias savaites. Kai kurie produktai laikomi skausmo sukėlėjais: pieno gaminiai, šokoladas, brandintas sūris, raudonas vynas, daug kito maisto taip pat sustiprina galvos skausmą“, – aiškina daktaras.

2. Gerkite mažiau nereceptinių vaistų

Pasak A. Unikausko, net tie vaistai, kurie turėtų malšinti galvos skausmą, gali jį patys ir sukelti. Ką tokiu atveju daryti? Reikia palaipsniui mažinti dozę.

„Reikia prisiminti, kad ir vaistai gali sukelti skausmą. Siūloma savaitę gerti per pusę mažesnę nereceptinių vaistų dozę. Paskui vėl sumažinti, galop nutraukti. Jei skausmas kankina seniai, nuo vaistų atprasite per mėnesį, o jei vaistai receptiniai – pirma pasitarkite su gydytoju“, – dar vienu patarimu dalijasi laidos vedėjas.

Atlikti tyrimai rodo, kad veiksminga vos kelis lašus pipirmėčių aliejaus įmasažuoti į smilkinius arba sprandą.

3. Magnis ir imbieras

Magnis mažina maudimą ir užkerta kelią skausmui. Magnio yra maiste, pavyzdžiui, riešutuose, sojų piene, lapinėse daržovėse, ypač špinatuose. Stenkitės magnio gauti su maistu.

Imbieras vertingas dėl skausmą malšinančių savybių, teigia medikas. Esant skausmui siūloma vartoti džiovintą, o ne šviežią imbierą. Gerkite imbierų arbatą vos pajutę maudimą. „Nenuvertinkite imbiero galių“, – sako jis.

4. Eterinis pipirmėčių aliejus

Anot profesoriaus, vien eterinio pipirmėčių aliejaus kvapas gali sumažinti skausmą. „Atlikti tyrimai rodo, kad veiksminga vos kelis lašus įmasažuoti į smilkinius arba sprandą“, – kalba gydytojas.

Jeigu pajutę skausmą pasitepsite pipirmėčių aliejumi ir išgersite imbierų arbatos, skausmas netrukus atlėgs. Kai geriau miegosite ir suvaldysite stresą, taip pat jausitės geriau. A. Unikauskas pažymi – vaistus gerti galima, tačiau tik būtinu atveju.

Plačiau – rugsėjo 7 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Unikauskas pataria: jei kamuoja lėtinis galvos skausmas, vaistai – nepadės, natūralų vaistą rasite virtuvėje