Gyvenimas

2020.11.14 16:08

Bent trumpam prie stalo pasikviesti vasarą padės pasigamintas krapų aliejus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.11.14 16:08

Vasara kvepiantys patiekalai gali džiuginti ne tik šiltuoju metų sezonu, bet ir dabar, o gal net ir žiemą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ maisto tinklaraštininkė Renata Šniolienė papasakojo, kaip ilgiau išsaugoti krapus ne tik juos šaldant.

Viena populiariausių prieskoninių žolelių – krapai – ne tik gardina šaltibarščius, bet ir palankiai veikia sveikatą. Maisto tinklaraštininkė R. Šniolienė sako jau nuo vasaros pradžios imanti juos ruošti žiemai ir naudojanti ne tik šaltibarščiams.

„Pirmiausia pačių stambiausių krapų kotus aš susidžiovinu ir vartoju marinuodama agurkus, pomidorus arba raugindama. Rudenį, kai atsiranda krapų žiedų, jų labai daug prisišaldau. Tiesą sakant, užgrūdu pusę šaldiklio todėl, kad žiemą jais galima reanimuoti pomidorus: tiesiog į maišelį arba puodą įdėti truputėlį įpjautų pomidorų, įdėti truputėlį druskos, krapų žiedynų ir po 2–3 dienų turime vasara kvepiančių pomidorų“, – pasakoja ji.

Labas rytas, Lietuva I d. Gydytojas pulmonologas pasakė, ką būtina žinoti apie plaučių vėžį ir jo prevenciją

Žiemą prisiminti šiek tiek vasaros skonio galima ir dar vienu būdu. R. Šniolienė gamina ir krapų aliejų. Taip žolelės išlaiko spalvą, kvapą ir, svarbiausia, skonį.

„Labai smagu turėti tokį ruošinį, galima, pavyzdžiui, juo patepti išvirtas bulves. Bus ir aliejaus skonio, ir riebaliuko, ir krapų kvapo. Ant silkutės: ant duonos užtepame lydyto sviesto, užsidedame gabaliuką silkutės, truputėlį krapų. Ant kalėdinio stalo, prie kepsnių – tiesą sakant, puikiai dera su viskuo.

Bet mano mėgstamiausias variantas yra naminė duona, patepta lydytu sviestu, ir tiesiog ant to sviesto patepta šitų krapų“, – kalba pašnekovė.

Pasak tinklaraštininkės, taip laikomi krapai išlieka švieži ir nepakeitę formos. „Sandariai sudedame krapus į stiklainį ir po truputėlį pilame aliejų tol, kol jie visiškai pasidengia. Kartais krapai būna su trupučiu vandens, tai gali būti, kad jie paskui sluoksniuosis, todėl labai rekomenduoju tai daryti tik su sausais krapais. Jeigu yra galimybė, nupjovus krapus jų neplauti“, – pataria R. Šniolienė.

Geriausia tokiam gaminiui naudoti mažiausiai kvapo turintį aliejų, pavyzdžiui, saulėgrąžų arba rapsų.

„Tinka ir patys pigiausi variantai, tikrai jokio skirtumo. Jeigu planuosite kažką ant jo kepti arba juo tepti kepsnius, tai reikėtų žiūrėti, kad būtų tinkamas kepimui, kad nebūtų linų aliejus, kuris kepimui netinkamas“, – priduria ji.

Neatidarytus stiklainius galima laikyti rūsyje, atidarius reikėtų padėti šaltai. Taip net ir žiemą galima bent trumpam prie stalo pasikviesti vasarą.

Plačiau – lapkričio 10 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva I d. Gydytojas pulmonologas pasakė, ką būtina žinoti apie plaučių vėžį ir jo prevenciją
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.