Gyvenimas

2020.11.04 10:46

Šiaulius, Joniškį ir Jelgavą jungiančiame „Saulės kelyje“ – 4 maršrutai skirtingiems metų laikams

LRT.lt2020.11.04 10:46

Keliauti galima įvairiai – savarankiškai ieškant norimų aplankyti vietų, užsakant gidą arba vadovaujantis jau parengtais maršrutais. Jau visai netrukus galėsite keliauti naujais maršrutais, kurie bus parengti įgyvendinant projektą „Saulės kelias“.

„Saulės kelias“ – vienas bendras kelias A8, jungiantis Jelgavą, Joniškį ir Šiaulius, kuris susies skirtingus turizmo objektus, vietas ir lankytinus objektus, turinčius bendrą saulės temą, kaip vieną bendrą Šiaulių ir Žiemgalos regionų turizmo pasiūlymą, rašoma Šiaulių turizmo informacijos centro pranešime žiniasklaidai.

Keliautojai Saulės žemes galės pažinti išbandydami 4 „Saulės kelio“ maršrutus, skirtus žiemai, pavasariui, vasarai ir rudeniui. Taip skatinamos kelionės ištisus metus ir didinamos kelionių galimybes ne tik vasarą.

Interaktyvūs vaizdo įrašai, 3D vaizdo sprendimai leis turistams patirti kultūros paveldo dvasią per papildytą realybę ir pritraukti turistus net ir esant blogam orui. QR kodai bus naudojami tam, kad turistai savo išmaniaisiais telefonais galėtų lengviau pasiekti informaciją apie „Saulės kelio“ objektus.

Įgyvendinant suplanuotas projekto veiklas Šiaulių mieste iškils trys informaciniai terminalai, kuriuos turistai ras prie autobusų ir geležinkelio stočių bei atnaujintoje Prisikėlimo aikštėje miesto centre. Čia bus pastatytas ir liečiamas žemėlapis su visais Saulės objektais pritaikytas regos negalią turintiems asmenims. Joniškio bei Jelgavos miestų aplinka taip pat bus papildyta naujais stendais bei informaciniais ženklais.

Planuojama, kad pirmieji dideli projekto renginiai bus Pavasario saulėgrįžos festivalis Joniškyje ir Rudens saulėgrįžos festivalis Šiauliuose, kurie įvyks 2021 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt