Gyvenimas

2020.11.04 11:52

Kelionių ilgesiui numalšinti – tiesioginės transliacijos iš Maldyvų, Las Vegaso ir kitų vietų

LRT.lt2020.11.04 11:52

Kad ir kur bebūtumėte, vos vienu mygtuko spustelėjimu galite atsidurti niekada nemiegančiame Niujorke, idiliškosiose Farerų salose ar šiuo metu ištuštėjusiame Milane. Gal tai ir nepakeis tikrojo kelionių jaudulio, tačiau pandeminiu laikotarpiu toks keliavimo būdas išties gali numalšinti kelionių ilgesį ir patenkinti smalsumą.

1. Meeru sala, Maldyvai

Vėlyvas ruduo ir žiema – metas, kai nuo niūrios darganos pavargę turistai traukia ieškoti saulės. Viena tokių vietų – romantiškosios Maldyvų salos, kurių kraštovaizdis primena atviruką ir žadina pačius maloniausius jausmus.

Stebėkite, kaip į smėlėtą Meeru salos paplūdimio krantą daužosi žydros Indijos vandenyno bangos, o gaivus jūros vėjas siūbuoja vešlius palmių lapus.

Live Cam Maldives - Meeru Island Beach

2. Las Vegasas, JAV

Vos vienu mygtuko paspaudimu galite nusikelti ir į nuodėmingąjį Las Vegasą, turistus pasitinkantį šūkiu „Kas nutinka Vegase, lieka Vegase“ (angl. What happens in Vegas stays in Vegas).

Pasižvalgykite pro kamerą, pritaisytą tiesiai ant žymiosios Las Vegaso koplyčios stogo – tos pačios, kurioje pagauti nuotykių troškimo neretai tuokiasi įvairių filmų herojai. Visai neseniai čia susituokė ir Lietuvoje filmuoto „Netflix“ serialo „Stranger Things“ žvaigždė Davidas Harbouras su atlikėja Lily Allen.

Nenustebkite, jeigu įsijungus kamerą jus pasitiks nakties tamsa – Vilnių ir Las Vegasą skiria nemažai laiko juostų!

Live Cam Las Vegas

3. Milanas, Italija

Iki pandemijos Milanas lietuvius viliojo pigiais skrydžių bilietais ir ikonišku balandžių apsuptos Milano katedros vaizdu. Šiandien didingoji katedra atrodo šiek tiek kitaip, mat nematyti būrio fotoaparatais nusitaikiusių turistų.

Šiuo metu Milano katedra atsiveria visu savo grožiu ir didybe. Panašiai, kaip atrodė balandį, kai Velykų sekmadienį tuščioje katedroje įspūdingą koncertą surengė Italijos tenoras ir pasaulinė muzikos žvaigždė Andrea Bocelli.

Live Cam Milan Cathedral

4. Niujorkas, JAV

Dar nespėjote aplankyti Niujorko – miesto, ne veltui praminto niekada nemiegančiu? Kol taupote kelionei ir laukiate, kol atsitrauks pandemija, vos vienu mygtuko spustelėjimu užkopkite į Niujorke esantį „Sky Bar“ – barą, įsikūrusį 230-ajame aukšte!

Būkite kantrūs – vaizdo kamera sukiojasi, todėl palaipsniui atveria kvapą gniaužiančias panoramas. Jeigu išlauksite, pamatysite ir Niujorko simbolį – Empire State Building dangoraižį.

Live Cam New York City Skyline

5. Honkongas

Jei mėgstate tolimas keliones ir egzotiškus kraštus, galite pakeliauti ir po Aziją. Vos vieno mygtuko spustelėjimu jums atsivers Honkongo panorama ir vaizdas į įspūdingąjį Viktorijos uostą.

Čia geriau keliauti sutemus, mat dieną gali trukdyti tirštas smogas.

Live Cam China - Hong Kong

6. Roma, Italija

Prasidėjus pandemijai, turistų pamilta Roma ištuštėjo ir paskendo tylioje ramybėje. Tuo stebėjosi ir patys italai, neįpratę laisvai vaikštinėti gatvėmis ar grožėtis lankytinais objektais.

Žymusis Trevi fontanas, prie kurio nuo ankstaus ryto iki vėlyvos nakties būriuodavosi fotoapratais ir asmenukių lazdomis apsiginklavę turistai, šiuo metu taip pat pakeitė savo veidą. Čia užklysta vos keletas smalsuolių. Įsitikinkite patys!

Live Cam Trevi Fountain - Rome

7. Madagaskaras

Jeigu akys pasiilgo žydro vandens ir balto smėlio paplūdimių, nusikelkite į Madagaskarą. Žvelgiant į Bė salos paplūdimyje linguojančias palmes gali pradėti šiurpti oda – tarsi ją iš tiesų glostytų malonus brizas!

Live Cam Madagascar - Nosy Be

8. Barselona, Ispanija

Šiuo metu neįprastai rami ir turistų pamilta Barselona. Pasivaikščiokite rudenėjančia Viduržemio jūros skalaujama Barseloneta. Galite būti užtikrinti, kad ramaus jūsų pasivaikščiojimo netrukdys įkyrūs prekeiviai, siūlantys pačias įvairiausias prekes ir paslaugas.

Live Cam Sant Sebastià Beach - Barcelon

9. Dubajus, JAE

Pasižvalgyti kviečia ir rekordais garsėjantis dangoraižių miestas Dubajus. Įžymioji Dubajaus prieplauka (Dubai Marina) garsėja prabanga ir prašmatnumu. Beje, ar žinojote, kad šis Jungtinių Arabų Emyratų miestas garsėja ir įspūdingu fejerverkų šou, nušviečiančiu miestą pasitinkant naujus metus?

Live Cam Dubai Marina

10. Farerų salos

Svajojate aplankyti Atlanto vandenyno skalaujamas Farerų salas? Pasižvalgykite po idilišką Leirviko miestelį, kuriame driekiasi žalios kalvos ir regioninės svarbos laivų uostas. Tiesa, jums pasiseks, jeigu pavyks išvysti žmogų, mat Leirvikas neturi nė tūkstančio gyventojų.

Live Cam Faroe Islands - Leirvík

Galbūt norite pamatyti, kaip pulsuoja Etnos ugnikalnis, o gal smalsu išvysti, kaip atrodo pandemijos sukaustytas žymusis Eifelio bokštas? Pasižvalgyti po daugiau žinomų viso pasaulio vietų galite čia.