Gyvenimas

2020.12.11 20:54

„Beatos virtuvėje“ – patarimai, kaip paruošti sultingą ir kvapnų karpį

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.12.11 20:54

Karpiai Lietuvoje auginami jau kelis šimtus metų, be šios žuvies neįsivaizduojamas ir žiemos švenčių stalas. Kintuose gyvenantys ir žuvų ūkiu užsiimantys Rimgaudas ir Agnė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ papasakojo, kaip išsirinkti geriausią karpį, ir pasidalijo daržovėmis įdaryto karpio receptu, be kurio neapsieina jokia didesnė šeimos šventė.

Renkantis karpį, kuris keliaus ant jūsų stalo, svarbiausia atkreipti dėmesį į žuvies formą. „Karpis neturi būti ištįsęs, pailgas. Jis turi turėti tokią kaip kuprą, kitaip tariant, normalią, gražią formą“, – paaiškino žuvies augintojas.

Na, o nuo vaikystės karpį valganti Agnė sako, kad ši žuvis jai neatsibosta, svarbiausia skaniai ją paruošti. „Pirmiausia tai karpį iš vakaro reikia paprieskoniuoti su druska, pipirais ir česnaku. Tik ne per daug, mat daržoves galima truputėlį sūresnes padaryti, kad paskui jos druskelę atiduotų žuviai“, – „Beatos virtuvėje“ įspėjo Beatos Nicholson pašnekovė.

Ji pridūrė, kad tinkamai paruoštas karpis neturėtų pasižymėti ir specifiniu dumblo skoniu, kuriuo kartais skundžiasi žuvies valgytojai. Paruoštą karpį kepkite pridengę folija, kad žuvis pasitroškintų. 2 kg svorio karpį 200 laipsnių temperatūroje reikėtų kepti apie 1,5 val.

Keptam karpiui su daržovėmis reikės:

didelis šviežias karpis (iš vakaro įtrintas druska, pipirais ir grūstais česnakais),

2–3 svogūnai,

2 morkos,

1 poras,

1 cukinija,

kelios skiltelės česnako,

1–2 pomidorai,

1 paprika,

lydyto sviesto,

keli šaukštai prieskonių mišinio su šviežiais krapais, petražolėmis, morkomis, pomidorais, česnakais ir druska,

keli šaukšteliai pomidorų pastos,

šviežių petražolių,

druskos ir pipirų.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Viskas, ko iki šiol nežinojote apie karpį ir senas šeimos receptas, kuris papuoš ne tik šventinį stalą