Gyvenimas

2020.10.29 18:04

Nesibaigianti Lietuvoje filmuoto „Černobylio“ šlovė: tyrimas įrodė – prikausto nuo pradžios iki pabaigos

LRT.lt2020.10.29 18:04

Pernai Lietuvoje filmuotas miniserialas „Černobylis“ nepaliauja skynęs pripažinimo laurų. Triumfavęs vasarą vykusiuose BAFTA TV apdovanojimuose, šįkart „Černobylis“ vėl įvertintas nauju titulu. Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas įrodė, jog atominės elektrinės reaktoriaus sprogimą vaizduojantis serialas prikausto žiūrovą nuo pirmosios iki paskutinės serijos, praneša „Daily Mail“.

Bendrovės „Enders Analysis“ atlikto tyrimo metu buvo bandoma išsiaiškinti, kiek tikėtina, kad serialas įtraukia žiūrovą ir priverčia jį pažiūrėti visas serijas nuo pirmosios iki paskutinės.

Tyrimo rezultatai serialo kūrėjams buvo palankūs – įrodyta, jog 2019 m. ekranus pasiekusį ir nuo to laiko ne vieną apdovanojimą pelniusį „Sky“ ir HBO hitą Didžiosios Britanijos žiūrovai dažniausiai pažiūrėjo nuo pradžios iki galo.

Iš penkių serijų susidedantis filmas, kuriame vaidina Jaredas Harris ir Stellanas Skarsgardas, pasakoja apie 1986 m. įvykusią atominės elektrinės katastrofą. Ir nors dauguma žiūrovų žinojo, kuo visa tai baigsis, tyrimas atskleidė, jog jie pažiūrėjo serialą iki galo.

„Galite įtikinti žiūrovą pažiūrėti pirmą seriją, tačiau niekaip nepriversite jo žiūrėti antrąją“, – tyrimo rezultatus „Daily Mail“ komentavo „Enders Analysis“ atstovaujantis Tomas Harringtonas.

„Černobylis“ sulaukė nemažai liaupsių nuo pat pirmos dienos, kai pasirodė didžiuosiuose ekranuose. Serialas nuskynė ne vieną prestižinį apdovanojimą: jis buvo apdovanotas „Emmy“ kaip geriausias miniserialas, pelnė „Auksinį gaubį“ kaip geriausias televizijos serialas, „Auksiniu gaubliu“ buvo įvertintas ir už pagrindinį vaidmenį, už kurį šiais metais taip pat pelnė ir BAFTA.

Tarp kitų televizijos serialų, kurie, tikėtina, išlaiko žiūrovo dėmesį nuo pirmos iki paskutinės serijos, paminėtini „Paveldėjimas“ (angl. „Succession“), „Asmens sargybinis“ (angl. „The Bodyguard“) ir jau ne vieną sezoną skaičiuojantis „Daktaras Martinas“ (angl. „Doc Martin“).

Taip pat skaitykite