Gyvenimas

2020.10.27 21:42

Česnakai ne tik atbaido virusus, bet ir stiprina kaulus, mažina kraujospūdį, o jų kvapą panaikins įprastas vaisius

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.10.27 21:42

Nereikia galvoti, kad jeigu jūsų kraujospūdis aukštas, suvalgius česnako jis iš karto nukris, tačiau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ prof. Alvydas Unikauskas teigia, kad šis maisto produktas turi savybę mažinti kraujospūdį. O aštraus česnako kvapo kramtomoji guma nepanaikins, nes kvapas sklinda iš vidaus, tad reikia, kad kvapą naikinanti priemonė patektų į skrandį.

Česnakas – galingas ginklas kovoje su peršalimu, virusais ir pirmoji pagalba mažinant kraujospūdį. Be to, tai puikus prieskonis, suteikiantis maistui papildomo skonio. Tačiau česnakas tinka ne tik peršalimui gydyti ar kraujospūdžiui mažinti, bet ir kaulams stiprinti. Dar viena gera žinia ta, kad norint pajusti česnako naudą nereikia jo vartoti tonomis.

Česnakas – profilaktinė priemonė nuo virusų

„Jis iš tikrųjų saugo nuo virusų. Artėjant šaltajam sezonui, česnako vartojimą reikia didinti. Tai puiki profilaktinė priemonė, kad nesusirgtumėte“, – tikina Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius A. Unikauskas.

Česnakas kovoja su peršalimu

Česnaką naudinga vartoti ne tik nenorint susirgti, bet ir tada, kai ligos išvengti nepavyko. Žinios apie česnako galią kovoje su peršalimu eina iš kartos į kartą. Pasak daktaro, tyrimai rodo, kad česnakas stiprina imuninių ląstelių funkciją, tad jeigu jau susirgote, peršalote, valgykite česnaką, kad geriau pasijustumėte ir greičiau pasveiktumėte.

Virtuvės karalius česnakas: nauda milžiniška, o prastą kvapą panaikins kelios gudrybės

Česnakas mažina kraujospūdį

„Nereikia galvoti, kad jeigu kraujospūdis aukštas, suvalgysite česnako ir jis iš karto nukris, bet česnakas turi tokią savybę jį šiek tiek „prilaikyti“. Vieno tyrimo metu arterine hipertenzija sergantys asmenys pusę metų kasdien vartojo česnaką ir jų kraujospūdis sumažėjo. Bet vis tiek reikėtų pasitarti su savo gydytoju – gal ir jums tai tiks“, – pataria medikas.

Įrodyta, kad česnakas slopina susidarymą nitrozamino, kurio būna tokiuose maisto produktuose, kaip vytinta mėsa. Jis padeda užblokuoti mechanizmus, sukeliančius vėžį.

Česnakas gali sumažinti vėžio riziką

Šis maisto produktas gali sumažinti ne visų vėžio rūšių riziką – tik kai kurių. Česnakuose gausu antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais, o pastarieji gali sukelti vėžį.

„Įrodyta, kad česnakas slopina susidarymą nitrozamino, kurio būna tokiuose maisto produktuose, kaip vytinta mėsa. Jis padeda užblokuoti mechanizmus, sukeliančius vėžį“, – aiškina laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas.

Česnakas naudingas kaulams

Česnakas gerina kaulų sveikatą, o tai ypač svarbu, jeigu rūkote, sako A. Unikauskas. Jeigu rūkote ar rūkėte anksčiau, jūsų kaulai gali būti pažeisti. Tyrimai parodė tiesioginį ryšį tarp tabako vartojimo ir sumažėjusio kaulų tankio, o gausiau vartojant česnako galima kompensuoti dalį kaulų tankio praradimo.

Kaip laidoje pasakoja juodojo česnako gamintojas Romualdas Janiška, česnakas prieš maždaug 4 tūkst. metų savo kelionę po pasaulį pradėjo nuo Azijos kraštų. Ten jis buvo laikomas tikra Dievo dovana, nes galėjo atjauninti organizmą.

„Prirašyta istorijų, kad jis netgi buvo duodamas Egipto piramidžių statytojams kaip paskata, o jeigu česnakas pasibaigdavo, jie jo nebegaudavo, tai dėl to netgi kildavo streikų.

Šviežiame česnake yra daug visokių gerų medžiagų, kurios reikalingos žmogaus organizmui, tik vartojimą stabdo tai, kad jis yra aštraus skonio ir lieka kvapas. Fermentuotas česnakas išlaiko visas savo maistines savybes, kai kurios netgi sustiprėja, o to aštraus kvapo nėra“, – kalba R. Janiška.

Juodasis česnakas – fermentuotas žieminis česnakas, sako juodojo česnako gamintoja Bronė Janiškienė. Česnakas apie mėnesį laiko šildomas specialiame įrenginyje. Per tą laiką jis pakeičia savo savybes – iš aitraus tampa glotniu, primenančiu džiovintą slyvą, kitiems – grybus, užsieniečiams – net trumus.

Žmonės galvoja: jeigu suvalgė česnako ir liko kvapas, pakramtys gumos ar dar kažko, bet tas kvapas nedingsta, nes jis sklinda iš giliau, yra kažkur skrandyje.

„Juodasis česnakas reguliuoja kraujotaką, spaudimą, kepenų veiklą, padeda užkirsti kelią ląstelių senėjimui“, – tvirtina moteris.

Laidos svečias, gero maisto mėgėjas Jonas Jonušas patarė, kaip panaikinti kvapą, kuris lieka suvalgius česnako. Pasak vyro, sutraiškius česnaką suskyla tam tikri jame esantys cheminiai junginiai, jie virsta organiniais sieros junginiais ir būtent dėl to česnakas skleidžia ne visiems malonų aromatą.

„Tą kvapą sukelia alicinas. Ši medžiaga turi antibakterinių savybių ir pan. Žmonės galvoja: jeigu suvalgė česnako ir liko kvapas, pakramtys gumos ar dar kažko, bet tas kvapas nedingsta, nes jis sklinda iš giliau, yra kažkur skrandyje. Organiniai sieros junginiai pasišalina su prakaitu, su šlapimu, su seilėmis. Tai kaip tą kvapą panaikinti?

Rankoms reikalinga kokia nors rūgštis, gali būti tiesiog citrinos. Pagrindinis dalykas, kuris skaido šitą junginį ir jį neutralizuoja, yra fenoliai, kurių randama žaliuose obuoliuose, mėtų lapuose, salotose. Suvalgius keptos duonos, sukramtykime mėtos lapą ir jį prarykime, o geriausiai veikia, pasirodo, obuoliai“, – teigia J. Jonušas.

A. Unikauskas priduria – šaltuoju sezonu česnakas turėtų tapti pagrindiniu prieskoniu jūsų virtuvėje.

Plačiau – spalio 20 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Taip pat skaitykite

Virtuvės karalius česnakas: nauda milžiniška, o prastą kvapą panaikins kelios gudrybės