Gyvenimas

2020.10.26 16:13

Šunų dresuotojas: problemas kuria patys šeimininkai, tingintys užsiimti su augintiniais

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.26 16:13

Šunų dresuotojas Paulius Kaupelis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia, jog jei likęs vienas namuose šunelis loja ir graužia baldus, kalti patys šeimininkai. Prieš paliekant šunį namuose būtina jį „iškrauti“, tad teks atsikelti bent pusvalandžiu anksčiau.

Dresūros pagrindas – maistas, motyvacija ir geros emocijos, sklindančios iš šeimininko, sako P. Kaupelis. Tą reikėtų formuoti ir tada, kai šuniukas dar tebėra mažas.

„Jeigu likęs vienas namuose šuniukas stresuoja, loja, graužia baldus, tai šeimininkų problema, kurie tingi anksčiau atsikelti. Jeigu planuojate į darbą važiuoti 8-ai valandai, reikėtų suplanuoti, kad valandėlę skirtumėte šuniui. Jeigu ryte bėgiosite, užteks ir pusvalandžio. Svarbiausias dalykas – iškrauti šunį prieš jį paliekant namuose“, – pasakoja šunų dresuotojas.

Labas rytas, Lietuva II d. Prie kibernetinio saugumo prisideda ir filologai: kuriamas žodynas, pasitelkiant dirbtinį intelektą

Šunį iškrauti gali ir protinė veikla. Jeigu jam reikia paduoti vieną, kitą leteną, suloti, šuo turi mąstyti, galvoti, ką jam reikia padaryti. Kiek laiko ir dėmesio būtina skirti šuniui, priklauso nuo jo tipo ir veislės.

Svarbiausia komanda, kurią turėtų žinoti kiekvienas šuo, anot dresuotojo, yra komanda „negalima“: „Išmokyti šios komandos gana sudėtinga. Jeigu šuo vaikystėje neišmoks šios komandos, bus ypač sunku.“

Dresuojant labai svarbu laiku paskatinti augintinį – jam atlikus paprašytą komandą paduoti skanėstą. Kiekvienas problemos sprendimas reikalauja laiko, priduria P. Kaupelis.

Svarbu pažymėti ir tai, kad sudrausminti šunį reikia tada, kai jis atlieka negerą veiksmą, o ne tada, kai jis tą jau padarė – jam graužiant stalo kampą, o ne jau sugraužus. Lygiai taip pat, jeigu problemų su šunimi turite namuose, jas ir reikia spręsti namuose, o ne dresavimo aikštelėje.

Praktiniai dresavimo patarimai – spalio 21 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Prie kibernetinio saugumo prisideda ir filologai: kuriamas žodynas, pasitelkiant dirbtinį intelektą