Gyvenimas

2020.10.27 08:03

Pasaulyje pripažinta virtuvės šefė kviečia derinti netikėtus ingredientus – pasigaminti desertą su morkomis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.27 08:03

„Tai desertas, kurį gali pasigaminti visi“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ tikina pasaulyje pripažinta virtuvės šefė Inga Turminienė. Deserte pirmu smuiku groja morkos – kiek netikėtas ingredientas saldžiame gaminyje, tačiau laidos viešnia sako, kad derindama maistą ji ribų neturi, o įkvėpimo semiasi ir iš gamtos.

„Desertas įdomus dėl pačių ingredientų – tai morkos ir karis. Manau, jis labai tinka žiemą, rudenį, nes tai yra šildantys ingredientai“, – kalba I. Turminienė.

Tarp 16 geriausių šefių moterų pasaulyje atsidūrusi laidos viešnia teigia, kad dažnai žmonės mano, jog daržovės netinka dėti į desertus. Viskas jūsų galvoje, patikina ji.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. „Senjorų dienos internete“ – jau kitą savaitę: pamokos apie slapukus ar fotografiją

Praėjusiais metais prieš Kalėdas šio į sūrio pyragą panašaus deserto receptą sugalvojusi I. Turminienė sako, kad idėjos sklando ore. Be to, kaip ir mada, menas, taip ir maistas turi savas tendencijas. Daug idėjų pametėja ir sezoniškumas.

„Labai daug idėjų semiuosi iš gamtos, aplinkos. Mane miške labai žavi seni kelmai, samanos – labai daug desertų darau panašaus tipo. Galų gale, jeigu darote desertą su mėlynėmis, nes auga miške, galite panaudoti kadagius, kadagių uogas.

Man atrodo, kai esi kokios nors sritis specialistas, galvoje turi mažiau ribų. Kas liečia maisto derinimą, man ribų nėra – galiu pabandyti suderinti labai daug dalykų“, – pasakoja virtuvės šefė.

Desertui su morkomis reikės:

morkų

grietinėlės

šiek tiek želatinos

cukraus (rudojo arba „Muscovado“)

kario

sūrio kremo

šokoladinių sausainių

sviesto

Virkite morkas, kol jos taps minkštos, kad jas būtų galima sutrinti. Nupilkite vandenį, įpilkite grietinėlės, ištirpintos želatinos. Tada dėkite cukraus, kario. Kai masė pravės, laikas įdėti sūrio kremo.

Viską sutrynus belieka uždėti masės ant šokoladinio pado, kurį sudaro trupinti sausainiai ir lydytas sviestas, ir palaukti, kol desertas sukietės (gali užtrukti apie 3–4 valandas). Ant viršaus uždėkite sausainių trupinių, puoškite uogomis ar morkomis.

Plačiau – spalio 17 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. „Senjorų dienos internete“ – jau kitą savaitę: pamokos apie slapukus ar fotografiją