Gyvenimas

2020.10.20 08:21

„Beatos virtuvėje“ – dar neragauti duonos raugo blynai: pasistiprinsite suvalgę vos kelis

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.10.20 08:21

Karklėje gyvenanti Aušra Mendelė, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ pasidalijusi giminės receptu, sako, kad blynus iš duonos raugo sykį išbandė jos mama. „Pabandė ir buvo labai skanu. Po to karto visi juos valgome“, – sako Aušra ir rodo, kaip pasigaminti patiekalą.

Vieni į tešlą įberia kmynų, kiti – linų sėmenų, pačių įvairiausių sėklų, riešutų. Viskas, ką sukrėsite į dubenį, priklauso nuo jūsų fantazijos, svarbu nepamiršti cukraus, tikina recepto autorė. „Visą laiką sakau, kad gyvenime būtų saldumo“, – besišnekučiuodama su laidos vedėja Beata Nicholson šypsosi laidos viešnia.

Kmynai, pasak Aušros, ramina ir gerina virškinimą, o moliūgų sėklos neša gerovę. „Žalia yra ne tik meilės spalva, bet ir pinigų spalva. Žodžiu, dėdami moliūgo visiems ir sau linkime, kad meilės būtų visada daug, tikros. Ir kad tos gerovės, ir pinigų visada namuose būtų gausiai“, – kalba duonos raugo blynų receptu pasidalijusi moteris.

Užmaišytą tešlą šiltoje vietoje Aušra rekomenduoja laikyti per naktį. Vėliau blynus formuokite tiesiai į keptuvę ir kepkite ant tokio aliejaus, kokį mėgstate.

Aušros šeima dažniausiai blynus valgo su uogiene, tačiau yra išmėginę įvairiausių pagardų: „Esame išbandę varškės užtepėlę, tiesiog varškę, sumaišytą ir išplaktą su, tarkime, moliūgų aliejumi. Varškę su druska, pipirais su česnakiuku“.

Duonos raugo blynams reikės:

lygiomis dalimis (apie 300 g): rupiai maltų ruginių miltų, rupiai maltų kvietinių miltų, šiek tiek mažiau sėlenų,

3–4 šaukštai rudojo cukraus,

po saujelę linų sėmenų, moliūgų sėklų, saulėgrąžų branduolių, džiovintų spanguolių, smulkintų graikinių riešutų,

keli žiupsniai kmynų,

keli šaukštai raugo,

apie 200 ml šilto vandens,

druskos,

saulėgrąžų aliejaus (kepimui).

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Šeimos receptas iš pajūrio: iš duonos raugo tešlos – ne tik duona, bet ir blynai

Taip pat skaitykite