Gyvenimas

2020.10.29 08:34

Beatos Nicholson virtuvėje – vaikų švenčių palydovas „Kurmio kalnelis“, kuriame negyvena joks kurmis

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.10.29 08:34

„Kurmio kalnelis“ – iš vokietijos atkeliavęs desertas, kurį pasigaminti išties paparasta. „Jis toks paprastas, bet kartu atrodo kitaip negu įprastiniai tortai, o jį pagaminti gali netgi vaikai“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson.

Tiesa, kurmis „Kurmio kalnelyje“ negyvena, šypteli laidos vedėja, – jame galima rasti nebent bananų. Kiek bananų dėsite, kiekvieno kepėjo reikalas, tačiau reikia nepamiršti, kad bananai gana saldūs.

Iš biskvito iškepę tortą, turėsite pasidarbuoti kaip kurmiai. „Šaukštu darysime triuką – išskobsime pyrago vidų. Nebijokime jo padaryti gilesnio, nes į vidų keliaus įdaras“, – paaiškina laidos vedėja.

B. Nicholson sako, kad „Kurmio kalnelį“ galite gaminti kartu su vaikais, mat jis yra populiarus vaikiškų švenčių gardėsis. „Torto smagumas ir populiarumas slypi tame, kad biskvitas labai greitai iškepamas, greitai padaromas ir kremas. Nereikia užsiimti formavimu, sluoksniavimu. Tortas gali būti netvarkingas, bet žavingas ir labai skanus“, – sako B. Nicholson.

Tortui „Kurmio kalnelis“ reikės:

4 kiaušiniai,

1–2 bananai,

100 g sviesto,

100 g cukraus,

60 g grietinės,

1 šaukštelis kepimo miltelių,

100 g miltų,

2 kupini šaukštai kakavos,

350 g grietinėlės,

keli šaukštai cukraus pudros,

avietės.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Desertas, į kurio gamybą mielai kibs ir vaikai – tortas „Kurmio kalnelis“

Taip pat skaitykite