Gyvenimas

2020.10.30 20:26

„Beatos virtuvėje“ – Viduržemio jūros regiono skoniai: Kijevo kotleto įkvėptas prancūziškas kepsnys

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.10.30 20:26

Kilęs iš Prancūzijos ir paplitęs po visą pasaulį, klasikinis vištienos kepsnys „Cordon Bleu“ šiek tiek primena lietuviams puikiai pažįstamą Kijevo kotletą, sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson. Pakaks vienos skardos ir Viduržemio jūros regionu pakvipę gardūs pietūs ar vakarienė garuos ant jūsų stalo.

„Man, kaip ir daugeliui, patinka įvairūs džiūvėsėliuose apvolioti traškūs kepsniai. Visgi negali tokio maisto valgyti kiekvieną dieną“, – sako B. Nicholson, prancūziškos virtuvės patiekalą šiek tiek pakeitusi ir nutarusi pagaminti pagal save.

„Cordon Bleu“ kepsnio įdarui galite naudoti virtą kumpį arba šoninę, turguje pirktą lietuvišką mėsytę. Patiekalas paruošiamas greitai, o ir orkaitėje pakaks kepti apie 35 minutes, kol iškeps vištiena.

„Pačioje pabaigoje dar užberkite sūrio ir žalumynų, kad viskas gražiai išsilydytų. Viskas viename. Ir nereikia nei keptuvės, nei džiūvėsėlių, nei kepinti, nei taškytis“, – sako laidos vedėja ir rodo, kaip išsikepti prancūzišką vištienos kepsnį.

Vištienai „Cordon Bleu“ reikės:

500 g vištų krūtinėlių,

5 morkų,

1 apelsino,

30 g sviesto,

100 g virto kumpio,

150 g sūrio,

šviežių petražolių,

džiovintų česnakų,

druskos,

pipirų.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Vakarienė – vienoje skardoje: klasikinių derinių įkvėpta vištiena „Cordon Bleu“

Taip pat skaitykite