Gyvenimas

2020.10.19 10:55

Patarimai, kaip išlaikyti norą bėgioti, kai už lango vėsta ir temsta

LRT.lt2020.10.19 10:55

Bėgimas – vienas iš natūraliausių žmogaus judėjimo būdų, kurio pliusai – stipresnė širdis, sveika kraujotakos sistema, tvirtas kūnas ir gera nuotaika. Bėgikų kasmet padaugėja atšilus orams, tačiau atėjus vėsesniam rudeniui jų gretos sumažėja: noras bėgioti blėsta, kai lauke tamsu ir vėsu.

Olimpietė, ilgų nuotolių bėgikė Vaida Žūsinaitė dalijasi patarimais, kaip nusiteikti bėgioti bet kokiu metų laiku, rašoma VšĮ „Tarptautinis Maratonas“ pranešime žiniasklaidai.

– Kaip prisiversti išbėgti, kai lauke tamsu, šalta, pučia vėjas, o viskas, ko norisi, šiltai sėdėti namie?

– Mano manymu, reikia mažiau galvoti, o tiesiog daryti. Svarbiausia sau nenuolaidžiauti: jeigu treniruotė numatyta, tai ją reikia atlikti. Galima viena sąlyga – pavėlinti laiką. Tik reikia nepamiršti, kad kuo ilgiau atidėliosite, tuo ilgiau galvą apkrausite abejodami. Kuo greičiau padarysite treniruotę, tuo greičiau galėsite džiaugtis savo pasiekimu ir gera savijauta!

– Kas labiausiai jus motyvuoja nenustoti bėgti ilgus atstumus, net kai oras tampa prastas?

– Mane labiausiai motyvuoja tikslas. Kai žinau, kad laukia varžybos, norisi kuo geriau pasiruošti ir jose pademonstruoti kuo geresnį rezultatą. Tuomet tiesiog judu tikslo link ir žinau, kad negali būti jokių pasiteisinimų!

– Ar yra kažkoks būdas išsitreniruoti valią sportuoti, kad tai taptų įpročiu?

– Valia priklauso nuo įgimtų dalykų bei auklėjimo. Ji gali būti ugdoma, tačiau tam reikia didelio noro, palaikymo ir motyvacijos. Vieniems tai padaryti lengviau, kitiems sunkiau, tačiau, kai labai nori – viskas įmanoma. Pagrindinis dalykas, ką galite padaryti ugdydami valią – nepraleisti treniruotės.

– Ar valgomas maistas turi įtakos mūsų norui sportuoti šaltuoju metų laiku?

– Mano manymu, maistas įtakos norui treniruotis nedaro. Atėjus prastiems orams, sumažėja noras sportuoti, nes daugėja pasiteisinimų sau! Atsiradus daugiau laisvo laiko, jis užpildomas sėdėjimu prie televizoriaus ir valgymu. Na, o rezultatai pasimato pavasarį ir labai lengva atskirti, kas žiemą daugiau valgė, o kas skyrė laiko sportui.

– Kaip nugalėti pirminį bloką išbėgti?

– Svarbu atrasti tai, kas labiausiai motyvuoja. Tai gali būti kažkoks tikslas arba atlygis sau. Tikslas neturėtų būti neįmanomas. Geriausia turėti kelis tarpinius tikslus, kurie veda link pagrindinio tikslo. Jeigu žmogų labiausiai motyvuoja atlygis, tai nereikėtų labai sau nuolaidžiauti ir apdovanoti už bet kokį žingsnį arba „už nieką“.

– Kodėl svarbu nesustoti bėgioti net ir atvėsus orams? Kokią naudą mums tai duoda?

– Reguliarus fizinis krūvis yra naudingas sveikatai, pradedant nuo geresnio imuniteto, širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimo, baigiant padidėjusiu laimės hormonų kiekiu, dailesne figūra. Nauda akivaizdi, todėl reikia būti sąmoningiems ir pagalvoti apie savo sveikatą.

– Kaip prisitaikyti prie bėgiojimo vėsiame ore, jei pradėjai bėgioti vasarą?

– Tiesiog nenustoti bėgioti ir nenuolaidžiauti sau dėl prasto oro. Išsirinkite tinkamą aprangą ir pirmyn!