Gyvenimas

2020.10.15 13:59

Vilnius vėl tapo kino milžinės „Netflix“ filmavimo aikštele – Odminių skveras nukėlė į Stokholmą

LRT.lt2020.10.15 13:59

Saulėtą ketvirtadienį Vilniaus centre praeivių dėmesį kaustė į Odminių skverą sugužėję uniformuoti policijos pareigūnai, senoviniai automobiliai ir išsipuošusios damos. Nuo rugsėjo sostinėje pluša Švedijos kino kūrėjai, mieste filmuojantys šešių dalių kriminalinį serialą „Netflix“ platformai.

Ketvirtadienį filmavimo aikštele virto sostinės Odminių skveras. Kad ten filmuojama svarbi serialo scena, praeiviai galėjo suprasti ir iš skvere besibūriuojančių aktorių, filmavimo technikos gausos, ir dėl eismo ribojimų aplinkinėse gatvėse.

Kuriant švedų serialą naudojama ir archyvinė medžiaga, šią medžiagą papildant naujai nufilmuotomis scenomis, todėl serialo scenai nufilmuoti filmavimo komanda itin ilgai ieškojo tinkamo aikštės varianto. Atsižvelgiant į archyviniuose kadruose matomą aplinką, labiausiai Stokholmą atitiko Odminių skveras, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime. Seriale pasakojama tikrais gyvenimo įvykiais paremta istorija.

„Mes labai didžiuojamės kol kas įslaptintu švedų projektu, kuris gaminamas „Netflix“ užsakymu. Negaliu atskleisti filmo detalių, labai laukiu, kada galėsiu papasakoti daugiau, bet tai – vienas įdomiausių projektų, prie kurių yra tekę dirbti per penkiolika „Dansu“ įmonės gyvavimo metų.

Šis projektas ilgai ieškojo tinkamos šalies, dalyvavome dideliame konkurse, kur šalys konkurentės buvo ir kaimyninės šalys, ir daug didelių projektų filmuojančios Vengrija ir Čekija. Mus pasirinko dėl nuostabių aikštelių ir labai stiprios bei profesionalios komandos, kuri tikrai įdeda visą širdį“, – Vilniaus miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai cituojama įmonės „Dansu“ vadovė ir projekto podiuserė Gabija Siurbytė.

Pasak G. Siurbytės, tai – vienas didžiausių projektų šiais metais, prie projekto dirba apie 120 žmonių, kurių didžioji dauguma pavasarį buvo likę be darbo dėl apribojimų filmavimams karantino metu. Projekte filmuojasi ir lietuvių aktoriai bei savo vaidmenį atliks 1200 masuotės aktorių.

Į klausimą kaip šiuo metu užtikrinamas saugumas filmavimo aikštelėje, prodiuserė nurodė, jog yra įvestos Covid-19 saugumo taisyklės, skirtingos darbų zonos, visi be išimties dirba su apsaugos priemonėmis, visa komanda ir aktoriai yra privačiai testuojami ir tikrinami.

Filmavimai įvairiose sostinės vietose gali užtrukti iki pat gruodžio. Vilniaus miesto savivaldybė prašo vairuotojus būti atidžius ir atsiprašo gyventojų už galimus nepatogumus.

„Netflix“ serialo filmavimo Vilniuje akimirkos – nuotraukų galerijoje

Taip pat skaitykite