Gyvenimas

2020.10.14 10:42

Festivalyje „Mados infekcija“ – 100 metrų podiumas su kliūtimis, darbuojasi ir aukštalipiai

LRT.lt2020.10.14 10:42

Dėmesio dėmesio – traukinys į „Mados infekciją“ išvyksta spalio 16, 17 dienomis, ištikimiausi stileivos pirmą kartą gyvenime į madų šou keliaus tiesioginiu užsakomuoju reisu. Naujojoj Vilnioj jau dabar dūmai rūksta: karščiausių kultūrinių įvykių centre, „Dūmų fabrike“, sujudimas – pasiruošimo darbai pačiame įkarštyje.

Kad ir kaip knieti daugiau sužinoti apie „Mados infekcijos“ šou, organizatoriai nesutiko atskleisti jokių scenografijos detalių. Tik prasitaria, kad podiumo trasa ne iš lengvųjų – 100 metrų distancija su kliūtimis, rašoma „Mados infekcijos“ pranešime žiniasklaidai.

Iš aplink išrikiuotų vamzdžių, kronšteinų, statybinių bokštelių ir šalmų aišku, kad čia darbuosis aukštalipiai. Ir tai tik mažas pasiruošimo užkulisių fragmentas, o svarbiausias prioritetas – kolekcijų parodymas. Du vakarus iš eilės buvęs dalgių fabrikas veiks mados ritmu. Vienintelis reikalavimas žiūrovams – nepavėluoti į traukinį!

„Mados parodymą prilyginčiau teatro spektakliui, kurį įdomiausia stebėti gyvai, ne per ekraną. Nors mūsų įpročiai keičiasi iš esmės ir viskas keliasi į virtualią erdvę, bendrauti ir dalintis įspūdžiais vis tiek norisi gyvai. Pasinaudokite proga balsuoti už gyvenimą, nes ne už kalnų žiemos įšalas, kuris gatves užtvindys juodų paltų armija“, – juokiasi festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Ilgasis spalio mados savaitgalis lepins ne tik madomis, bet ir puikiais orais, todėl traukiniui atvykus, organizatoriai kviečia neskubėti į salę. „Lietuviams iš principo patinka išsiplikinti. Nors mums imponuoja kitokios mados, visiems leisime elgtis kaip tik nori. Drabužinės nebus: nebūtina nusirengti, kad atrodytum stilingai. Rudeninis paltas gali tapti ryškiausia aprangos detale“, – pataria S. Straukaitė.

Vienintelė išimtis iš taisyklės: apsauginė veido kaukė, privaloma visiems be išimties.

Nors madas visi pratę žiūrėti prietemoje, sekmadienį laukia jaunųjų talentų „Injekcija“ finalas dienos šviesoje – unikali proga kitomis akimis pamatyti „Dūmų fabriko“ teritoriją ir podiumą, į kitus pažiūrėti ir save parodyti – renginys prasidės 14 val.