Gyvenimas

2020.10.07 11:14

„Mados infekcijos“ užkulisių iššūkiai: kaukių paradas ir akių ryškinimo menas

LRT.lt2020.10.07 11:14

Draudimai neišvengiamai skatina fantaziją – kai užsiveria durys, atsidaro langas. Kaukei tapus privalomu aksesuaru viešumoje, reikia gerai pasukti galvą, kaip išsiskirti iš beveidės minios. Jei tikėsime tautosaka, kad tikrasis žmogaus veidrodis – akys, dabar jų šlovės valanda!

Iki „Mados infekcijos“ likus kiek daugiau nei savaitei, užkulisių reikalams įsteigta karštoji linija. Plaukų ir vizažo meistrai jau atliko eksperimentinius bandymus ir žino visų dizainerių sumanymus, rašoma „Mados infekcijos“ pranešime žiniasklaidai.

Nors ant podiumo natūralus įvaizdis gali atrodyti it lengvos rankos eskizas, iš tikrųjų užkulisiuose reaktyviniu greičiu dirba pasikausčiusios meistrės. Modeliams dėl savo grožio abejonių niekada nekyla, bet žiūrovams šiemet teks spręsti galvosūkį – kaip nelikti nepastebėtam?

Akių menas

Paprastai „Mados infekcijos“ žiūrovų aprangos kodas – kiekvieno stileivos asmeninis garbės reikalas, šiemet visiems be išimties galios viena taisyklė: apsauginė veido kaukė privaloma! Lūpdažiai eliminuoti, bet akis galima ryškinti taip, kad net mama nepažintų. Idealus šansas pasireikšti vidiniam menininkui.

Užkulisių dramos

Užkulisiuose, kurių paslaptis visada masina labiausiai, taip pat bus pokyčių. Pasak užkulisių koordinatorės Ievos Patapavičiūtės, šiemet sąmoningai atsisakyta jau tradicija tapusio viešo kastingo. „Daugelio modelių darbo grafikas pasikeitė kardinaliai, dalis suplanuotų užsakymų atšaukti. Būtent todėl norime palaikyti profesionalius agentūrų modelius, kurie šiuo metu įstrigo Lietuvoje. Įgūdžiai nedingsta, bet fizinę formą palaikyti būtina. „Mados infekcijos“ podiumas nebus iš paprastųjų – šimto metrų ėjimas su kliūtimis pareikalaus ir greičio, ir energijos“, – apie artėjantį madų šou pasakoja I. Patapavičiūtė.

Dviejų dalių renginys su pertrauka ir intensyvus tempas žiovauti neleis. Intrigos netrūks: nors statistiškai Lietuvoje dominuoja moterys, šiemet – bent jau ant podiumo – dizaineriai žada vyriškos giminės persvarą.