Gyvenimas

2020.10.16 18:30

„Beatos virtuvėje“ – vienos skardos vakarienė: minkštutėliai mėsos kukulaičiai su rikota

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.10.16 18:30

„Mano pagrindinis tikslas – pasidalinti idėjomis, ką pagaminti savo šeimai pietums, vakarienei ir pusryčiams“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson. Ji dalijasi greitų pietų arba vienos skardos vakarienės receptu ir rodo, kaip pasigaminti jautienos kukulius su rikota.

Rikota panaši į varškę, tik yra šiek tiek saldesnė. „Dėl jos kukuliai pavyksta minkštutėliai“, – sako B. Nicholson. Kiti vakarienei naudojami ingredientai puikiai pažįstami lietuviams: pomidorai, svogūnas, česnakas, daržo karalienės cukinijos ir baklažanai.

Daržoves B. Nichsolon siūlo pjaustyti stambiais gabalėliais. „Tai – greitasis, paprastasis pjaustymas. Kadangi viską kepame beveik valandą, per tą laiką viskas spėja suminkštėti“, – sako ji.

Rankomis suformuotus ir orkaitėn pašautus kukulius su daržovėmis apie 40 minučių kepkite maždaug iki 180–190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.

„Pabaigai, jeigu norite, galite tiesiog išsivirti makaronų, greitai viską permaišyti ir kviesti šeimą prie stalo“, – vakarienės idėja dalijasi B. Nicholson.

Vienos skardos vakarienei reikės:

500 g maltos jautienos,

150 g rikotos,

sauja smulkių avižinių dribsnių,

5–6 česnako skiltelės,

1 didelis svogūnas,

1 cukinija,

1 baklažanas,

keli pomidorai,

ryšelis šviežių žolelių,

alyvuogių aliejaus,

druskos,

pipirų.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Tam davė, tam davė, tam irgi liko: minkštutėlių jautienos ir rikotos kukulių užteks visai šeimai

Taip pat skaitykite