Gyvenimas

2020.10.26 08:30

Greitai paruošiamas ir pipirais kvepiantis Beatos Nicholson slyvų pyragas tiks bet kokiai progai

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.10.26 08:30

„Dabar pats metas imti slyvas, obuolius, kriaušes ir dėti juos į desertus. Man labai patinka slyvų pyragas. Šį desertą gaminu bet kokia proga dėl to, kad jis – labai greitai paruošiamas“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson ir rodo, kaip išsikepti kvapnų slyvų pyragą.

Pasak B. Nicholson, kepti pyragus iš sodo gėrybių išties paprasta. „Ko gero, esminis dalykas tas, kad ar tai būtų obuoliai, ar slyvos, ar kriaušės, vaisius reikia šiek tiek patroškinti ir tada ant viršaus pagaminti malonų trupininį sluoksnį“, – sako ji.

Kadangi slyvos, B. Nicholson žodžiais, labai imlios, joms tinka patys įvairiausi prieskoniai. „Jeigu mėgstate tik cinamoną, galite dėti tik cinamoną, bet man labai patinka nepagailėti prieskonių: dedu cinamono lazdeles, kelis gvazdikėlius, tada žvaigždinį anyžių ir keletą ankštelių kardamono. Dar prie visos šitos puokštės labai puikiai dera apelsinas. Tiesiog nutarkuoju geltonąją apelsino žievelės dalį“, – virtuvės paslaptimis dalijasi B. Nichsolson.

Ji pataria nepagailėti ir cukraus. „Slyvos saldžios, kai jas valgai, bet kai truputėlį termiškai apdoroji, išsiskiria rūgštelė“, – pastebi laidos vedėja.

Beata Nicholson į pyragą deda ir dar vieną slaptą ingredientą. „Ant viršaus pabarstau šiek tiek šviežiai maltų juodųjų pipirų. Koks kvapas! Šį slyvų ir ruginių miltų trupiniuotį tikrai galima pavadinti „Rudens pasaka“, – šypteli B. Nicholson.

Slyvų pyragui reikės:

Trupiniams:

130 g sviesto,

150 g rudojo cukraus,

150 g rupių ruginių miltų,

50 g skrudintų lazdyno riešutų,

žiupsnis druskos.

Įdarui:

1 kg slyvų,

20 g sviesto,

2 šaukštai rudojo cukraus,

1 apelsinas,

1 šaukštas krakmolo,

cinamono lazdelė,

keli gvazdikėliai,

kelios kardamono ankštys,

anyžiaus žvaigždutė,

žiupsnis juodųjų pipirų.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Paprasta, bet genialu: garbingoje rudens desertų vietoje – kvapnusis slyvų pyragas

Taip pat skaitykite