Gyvenimas

2020.10.21 08:29

Osteopatas ragina rinktis judesių įvairovę ir nepamiršti, kad vidiniai judesiai – ne mažiau svarbūs

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.21 08:29

Sveikas judesys yra įvairus, kai nesistengiame tapti vieno judesio specialistai, o norime džiaugtis judesio įvairove, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia osteopatas Vytenis Žiedas. Anot žinovo, su judesiu kaip su mityba – nuolat rinktis valgyti tik keletą produktų nėra sveika.

Neretai žmonės ima praktikuoti kokią nors konkrečią sporto šaką, bet ne visada tai sutampa su sveikatos tikslais, sako osteopatas.

„Pradedame specializuotis, aukoti tam tikras kūno savybes. Tarkime, pradedame kilnoti svorius, įgyjame kokių nors sveikatos savybių, bet paaukojame kitas: lankstumą, elastingumą, greitį, judėjimo kompleksiškumą, jei norime pasiekti didesnių rezultatų svorių kilnojime“, – pasakoja pašnekovas.

Jo teigimu, sveikas judesys yra įvairus, kai nesistengiame tapti vieno judesio specialistai, o norime džiaugtis judesio įvairove. Su judesiu panašiai kaip su mityba – valgydami tik keletą produktų visą laiką link sveikatos neiname, aiškina V. Žiedas. Tiesa, tai labiau aktualu profesionaliems sportininkams, mat įprastai žmogus nesutelkia viso dėmesio į vieną sporto šaką.

Vytenis Žiedas: svarbus ne tik išorinis, bet ir vidinis judesys

„Jeigu nuolat kartojame tuos pačius judesius, tarkime, daug lankstome savo sąnarius, susiformuoja tendencija lankstyti sąnarius vienu būdu, lenktis per vieną linkį, galbūt stipriai laužti juosmeninę dalį... Įeiname į tam tikrą ribotą judesio komplektą. Kūnui, paaukojusiam visas kitas galimybes, kitus sąnarių kampus, pakliūti į naują situaciją didžiulis stresas. Sąnarys būna labiau linkęs sugesti“, – kalba osteopatas.

Svarbu ir tai, kad judesys nėra tik išorinis – jis yra ir vidinis. Mūsų vidaus organai, pasak V. Žiedo, turi konkrečiai išreikštus judesius: pavyzdžiui, inkstai kiekvieno įkvėpimo metu nusileidžia, sukasi į išorę, grįžta atgal. Šis judesys per parą kartojasi 16–20 tūkst. kartų.

„Vidinis žmogaus judesys lygiai taip pat reikalingas. Jeigu praktikuojame išorinius judesius, turime nepamiršti, kad sukdamiesi, spausdamiesi, tempdamiesi, susiriesdami užtikriname ir tai, kad vidaus organai nestrigtų, judėtų.

Kiekvienas organas tam tikra prasme turi savo sąnarius – konkrečias vietas, per kurias trinasi su kitais organais. Kartais tie slidūs paviršiai išsausėja, o judesys mums labai svarbus dėl to, kad tai leidžia priplūsti šviežiam kraujui“, – tvirtina pašnekovas.

Plačiau – spalio 3 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Vytenis Žiedas: svarbus ne tik išorinis, bet ir vidinis judesys