Gyvenimas

2020.09.30 15:33

Jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ ašis – atradimai: nuo naujos renginio vietos iki mados perliukų

LRT.lt2020.09.30 15:33

Naujoji Vilnia ruošiasi – spalio 18 d., sekmadienio popietę, progresyviausi mados fanatikai rinksis į jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ finalą.

Nors madas visi pratę žiūrėti prietemoje, sekmadienį veiksmas vyks dienos šviesoje – unikali proga kitomis akimis pamatyti „Dūmų fabriko“ teritoriją ir podiumą, į kitus pažiūrėti ir save parodyti – renginys prasidės 14 val. Niekas nežino, kiek naujokų iš 15-os finalininkų peršoks į „Mados infekcijos“ lygą, rašoma „Mados infekcijos“ pranešime žiniasklaidai.

Užduotis be suflerio

Jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ ašis – atradimai plačiąja prasme: nuo naujos renginio vietos iki mados perliukų.

„Kai aplink skamba vien taisyklės ir pasiūlymai susiveržti diržus, mes atpalaiduojame petnešas – konkurso dalyviams suteikėme absoliučią kūrybinę laisvę. Nebuvo nė vieno suflerio, nuorodos ar reikalavimo. Skatinome kurti kaip galima geriausiai šiandien, bet su mintim apie rytojų. Tikiu, kad laisvė pasikliauti savo protu yra didžiausias išbandymas, nes už viską esi atsakingas tik tu pats“, – apie konkurso temą pasakoja jo sumanytoja, dizainerė S. Straukaitė.

Finalininkus atrinko specialiai suburta komisija: dizainerė iš Latvijos Laima Jurča, mados iliustratorė Goda Pele, fotografas Vaidas Jokubauskas, dizainerė Akvilė Jančauskaitė, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė ir festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Ateities barometras

Konkurso finale – 15-a kolekcijų, kurias pristatys Liepa Aliukaitė, Valerie Armas (Ispanija), Rytis Beiga, Adelė Burokaitė, Agnese Eiduka (Latvija), Vlad Jakovčik (Baltarusija), Milda Jankuvienė, Gerda Kasilevičiūtė, Pawel Lyskawinski (Lenkija), Daria Lukash (Rusija), Anton Mazharyn (Baltarusija), Thomas B. McGovern (Italija), Domenico Orefice (Italija), Tauri Västrik (Estija) ir Ulrika Zabarskaitė.

„Gera matyti jaunų žmonių užsidegimą ir atkaklumą tų, kuriems tai ne pirmas bandymas konkurse „Injekcija“. Taip pat džiugina augantis Italijos studentų susidomėjimas, bet nereikėtų stebėtis – gerą žinią apie mus Milane skleidžia lietuvių dizainerė Maria Popadničenko. Kažkada ji pati tapo šio konkurso nugalėtoja, o šiandien dirba dėstytoja garsiausioje mados kalvėje, „Polimoda“ universitete Italijoje“, – pasakoja S. Straukaitė.