Gyvenimas

2020.09.28 18:20

Macrono atvykimą mini ir Karklė: čia išdygo suoliukas iš akmenėlių, išdėliotų pagal Prancūzijos vėliavos spalvas

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.09.28 18:20

Istorinį įvykį – oficialų Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono ir pirmosios ponios Brigitte Macron vizitą į Lietuvą – Karklė nutarė paminėti savaip. Aikštelę netoli jūros papuošė stilizuoti suoliukai, o vieno jų autorius – savanoris iš Prancūzijos, suolelį sumeistravęs iš jūros akmenų. Ne bet kokių, o paties surinktų ir išdėliotų pagal Prancūzijos vėliavos spalvas.

Idėja netoliese pajūrio esančioje aikštelėje įrengti stilizuotus suoliukus kilo Karklės bendruomenei. Kaip portalui LRT.lt sako Pajūrio regioninio parko vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis, taip Karklės gyventojai šią viešąją erdvę norėjo atkovoti iš vairuotojų, neteisėtai statančių savo automobilius.

„Kad netoliese jūros esanti aikštelė nebūtų užstatoma automobiliais, Karklės bendruomenė sugalvojo joje įrengti suoliukus. Jie skirti prisėsti, atsikvėpti, pabendrauti ir nuo kojų nusivalyti smėlį iš pajūrio sugrįžusiems žmonėms“, – apie idėją pasakojo E. Paplauskis.

Aikštelėje išdygę suoliukai – ne tik pagaminti iš natūralių medžiagų ir primenantys pajūrio kraštovaizdžio išskirtinumą, bet ir siunčiantys svarbią žinutę.

„Suoliukų forma primena gabionus – specialias konstrukcijas, stabdančias erozinius procesus. Kaip žinia, gabionai naudojami ne tik prie jūros, bet ir pakelėse ties kalvomis. Stilizuotus suolelius įrengusios Karklėje gyvenančios šeimos siekė, kad jie derėtų prie aplinkos ir primintų pajūrio kraštovaizdžio išskirtinumą. Bendruomenė šia idėja taip pat norėjo atkreipti dėmesį į pajūryje vykstančius erozinius procesus“, – paaiškino Pajūrio regioninio parko vyriausiasis ekologas.

Suolelius pajūrio gyventojai papuošė mėgstamomis citatomis – savotiškais linkėjimais prie Baltijos jūros atvykstantiems svečiams. Prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo ir bendruomenės kunigas Mindaugas Žilinskis – jis savo kurtą suolelį papuošė citata iš Šventojo Rašto.

O štai prieš karantiną į Lietuvą atvykęs ir Pajūrio regioniniame parke savanoriaujantis prancūzas Guillaume'as Henaut suolelį dedikavo pirmadienį į šalį atskridusio Prancūzijos prezidento E. Macrono garbei. Jo sumeistrautas suoliukas – iš jūros akmenų, paties surinktų ir išdėliotų pagal Prancūzijos vėliavos spalvas.

„Akmenėliai ne nudažyti, o natūraliai rausvi, melsvi ir balti. Guillaume'as juos surinko vietoje, kur įrenginėjome žvejų prieplauką“, – pasakojo E. Paplauskis.

Pasak Pajūrio regioninio parko vyriausiojo ekologo, pagal Europos solidarumo korpuso programą į Lietuvą savanoriauti atvykęs prancūzas studijavo urbanistinę ekologiją, todėl jam įdomu tyrinėti ir rūpintis gamta.

„Jis pasirinko savanoriauti mūsų regioniame parke. Vasarą padėjo lankytojų centre, priiminėjo ir prancūziškai bendravo su lankytojais iš Prancūzijos. Guillaume'as taip pat tvarko lankytojų centro aplinką, rūpinasi žolės pjovimu, gėlynais. Džiaugiamės, nes savanorių pagalba mums išties labai praverčia“, – kalbėjo E. Paplauskis.