Gyvenimas

2020.09.28 13:43

Pakruojo dvare savaitgalį praūžė galiūnus sukvietusi Bumbulinių mugė

LRT.lt2020.09.28 13:43

Išskirtinai vasarišką paskutinį rugsėjo savaitgalį į Pakruojo dvarą traukė žmonės iš visos Lietuvos. Čia dvi dienas jie vyko pramogauti, stebėti čempionų pasirodymų ir pasinerti į 19 a. turgaus šurmulį primenančią Bumbulinių mugę su maistu, augalais, amatais ir netikėtais svečiais.

Bumbulinės – neįprastai ausiai skambantis rudens festivalio Pakruojo dvare pavadinimas, kuris vyko jau trečius metus, rašoma Pakruojo dvaro pranešime žiniasklaidai. Šiais metais tai buvo kiek kitokio formato nemokamas renginys su gausa amatų ir maisto prekeivių, gyva muzika, įtraukiančiomis tradicinėmis ir netradicinėmis rungtynėmis ir čempionatais. Čia vyko senovinės žąsų lenktynės, rąsto kėlimas, ropės rovimas, girų kilnojimas ir intriguojantis „avies metimas“.

Laukiamiausias pirmosios dienos čempionatas – žmonų nešimo, su pasaulio čempionais Neringa ir Vytautu Kirkliauskais. Antrą sykį dvare vykęs čempionatas nestokojo geros nuotaikos ir azarto, o jos laimėtojai apdovanoti romantiška nakvyne dvare.

Antrą dieną mugė kvietė susirungti štangos stūmimo rungtyje ir rankų lenkimo čempionate, kuris sulaukė didžiulio susidomėjimo ir iš vyrų, ir iš moterų pusės. Čempionatą koordinavo daugkartiniai Lietuvos rankų lenkimo čempionai – Janurijus Musvicas, Ingrida Blinstrubienė, Renatas Zdanavičius ir Rita Juškevičienė.

Sekmadienio ypatingas svečias – stipriausias pasaulio žmogus – Žydrūnas Savickas. Jis pademonstravo savo jėgą tempdamas senovinę dvaro gaisrinę. Galiūnas nepabūgo pasirungti ir kitose mugės rungtyse, viena iš jų – „avies metimas“. Pasak jo, „Pakruojo dvare lankausi jau ne pirmą sykį, o ypač smagu čia sugrįžti, kai vyksta tokie smagūs renginiai“.

Prabėgus Bumbulinių mugei dvaran vis dar kviečia rudeniškas gėlių festivalis. Jis vyks iki pirmųjų šalnų.