Gyvenimas

2020.09.26 12:07

Išskirtinis būdas sujungti didelę grupę žmonių – portretai sujungti į spalvingą projekciją

LRT.lt2020.09.26 12:07

Fotografė Žaneta Paunksnė sugalvojo naują būdą kaip vienu metu sujungti didelę grupę žmonių į bendrą susibūrimą, išlaikant saugų atstumą ir išvengiant kaukių. Šis sumanymas yra įmanomas, kai įsijungia menininko fantazija. Būtent toks, daugiau nei šimto penkiasdešimt žmonių susibūrimas įvyko penktadienio vakarą, Kultūros nakties metu ir buvo saugus bei leistinas todėl, kad vyko... nuotraukose.

Net tris valandas improvizuotoje atvirų durų foto studijoje projekto „Face Flag 20” autorė Žaneta paeiliui fotografavo visus norinčius kultūros naktinėtojus, o vidurnaktį sujungė jų spalvingus portretus į vieną simbolišką vėliavos pavidalo video projekciją, rašoma menininkės pranešime spaudai.

Meno kūrinys su muzika nušvito ant Vilniaus senamiesčio sienos ir leido praeiviams pasimėgauti netikėtu trispalvės vaizdu.

„Trispalvę pasirinkau kaip emocijų testą, – sako fotografė Žaneta Paunksnė. – Visi dalyviai laisva valia rinkosi spalvinį foną savo portretui. Geltoną, žalią arba raudoną. O jų sprendimas formavo atsakymą, kokia emocija dominuoja mūsų įtemptą etapą išgyvenančioje visuomenėje – saulės šiluma, gamtos ramybė ar kovos aistra.”

Daugiau nei 150 dalyvių tapo šio sumanymo dalimi ir simboliškai savo individualiais ar grupiniais portretais įvertino mūsų vėliavos spalvų derinį. Tradiciškai lygios juostos surinko panašų skaičių gerbėjų- geltoną sudaro 48 portretai, žalią – 38, o raudoną – 45.

„Netrūko norinčių atspėti galutinį rezultatą, tačiau tikrai ne jis buvo svarbus, – šypsosi projekto autorė. – Bendrumo emocija dominavo viso projekto metu. Visi, siekiantys būti individualiais ir išskirtiniais, šias savybes gali atskleisti tik bendruomenės kontekste. Nes vienas savaime yra vienas. O vienas iš šimto, jau yra unikalus.”