Gyvenimas

2020.09.25 20:53

Stumbriukų krikštynos Pašilių stumbryne: vardus išrinkę vaikai, tapo gyvūnėlių krikštatėviais

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.25 20:53

Panevėžio rajone esančiame Pašilių stumbryne šiemet atvestiems jaunikliams išrinkti vardai. Visi vaikų pasiūlyti vardai turėjo atitikti tarptautinį susitarimą – pirmosios vardo raidės privalėjo būti „Gi“. Per 50 metų šiame stumbryne atvesta 180 stumbrų.

Daugiau nei šimtas vardų, prasidedančių raidėmis „Gi“. Iš jų miškų urėdijos darbuotojams reikia išrinkti tris, mat tiek šiemet Pašilių stumbryne gimė jauniklių – dvi patelės ir vienas patinas.

„Šitos raidės „Gi“ atrodo tokios keistos, bet tai yra tarptautinis susitarimas, kad šito stumbryno visi gimę stumbrai turi turėti vardą, prasidedantį iš raidžių „Gi“. Tai, kad galėtų atsekti, iš kur yra šie stumbrai. Jeigu mes juos nuvešim kažkur į Vokietiją ir bus jo vardas Girinis, tai visi žinos, kad tai iš Panevėžio atvežtas stumbras“, – pasakoja Miškų urėdijos, Panevėžio padalinio vadovas Giedrius Bronušas.

Žinios. Koronaviruso rekordus fiksuojame ne tik mes: Lenkijoje per parą – daugiau nei 1500 atvejų

Vaikai, kurių pasiūlyti vardai išrenkami stumbrų jaunikliams, tampa ir jų krikštatėviais. Ši tradicija tęsiama jau daugiau nei 50 metų. Per šį laiką išrinkti patys įvairiausi vardai, o tarp jų – ir prezidento Gitano Nausėdos garbei.

„Turime ir labai gražių vardų, kaip aš sakau, – Giedriukas, Gitanas. Vaikai stebi aplinką, jie gyvena su laikmečiu, jeigu būna renginiai ar filmai kažkokie, kur mato veikėjus teigiamus ar gerus, kurių vardai prasideda iš „Gi“, jie tokių ir pasiūlo. Aš sakyčiau, neatitrūksta nuo laikmečio ir jūsų vardai“,– sako G. Bronušas.

Šiuo metu Pašilių stumbryne ganosi 27 stumbrai. Tiesa, laisvėje gyvenantys šie galiūnai jauniklių atsiveda rečiau, nei gyvenantys stumbryne.

„Aptvare, kada maitinami stumbrai kombinuotais pašarais, gauna įvairaus pašaro, tai stumbrės kai kurios veda jauniklius kasmet. Pernai turėjome rekordinį jauniklių skaičių – šešis stumbriukus“, – teigia stumbrininkas Eugenijus Družas.

Penktadienį trims jaunikliams išrinkti vardai Gimerita, Ginutė ir Gintariukas. Pirmasis stumbras, gimęs Lietuvoje 1971 metais, pavadintas Girinio vardu.