Gyvenimas

2020.10.23 20:20

Beatos Nicholson guliašo improvizacijos: siūlo išbandyti su paprikomis, pomidorais ir kmynais

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.10.23 20:20

LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson nutarė paimprovizuoti ir pagamino kitokį vengrišką guliašą. Nors šiek tiek skiriasi nuo tradicinio guliašo, patiekalo skonis tikrai nenuvils, o taip pat turėsite progą panaudoti rudens gėrybes – paprikas ir pomidorus.

„Nedėjau jokių morkų, salierų, kuriuos esu įpratusi dėti į jautienos troškinį“, – sako guliašą naujai pagaminusi B. Nicholson. Ji patiekalui panaudojo kitus ingredientus: papriką, pomidorą, kmynus.

Nors laidos vedėja sako, kad guliašą reikės gana ilgai patroškinti, virtuvėje nepavargsite, mat pagrindinis darbas gaminant guliašą – pasiruošti mėsą.

„Patiekalą troškinsime ilgai ir laimingai, tad nereikia bijoti, jeigu pasitaikys baltesnių ar labiau kremzlėtų jautienos dalių. Jos tikrai išsitroškins ir bus minkštos“, – patikina B. Nicholson ir sako, kad guliašas dėkingas tuo, jog porai valandų orkaitėje palikęs patiekalą gali toliau užsiimti norimomis veiklomis.

B. Nicholson guliašas – tarsi skystas troškinys arba tiršta sriuba. „Galite valgyti su bulvėmis arba mėgstama duona“, – pataria laidos vedėja.

Guliašui reikės:

1 kg jautienos kumpio,

1,5 šaukšto maltos saldžiosios paprikos,

1 šaukštas kmynų,

1 didelis svogūnas,

3 česnako skiltelės,

2–3 paprikos,

500 g pomidorų,

1 šaukštas pomidorų pastos,

300 ml sultinio arba vandens,

aliejaus,

druskos.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Improvizuoti galima ir gaminant guliašą: jautienos kompanijoje – pomidorai ir paprikos

Taip pat skaitykite