Gyvenimas

2020.09.28 15:57

Nuo koronaviruso nukentėjusiems indams pinigų pasiūlęs keliautojas Laukaitis turėjo įtikinėti juos paimti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.09.28 15:57

„Didelę dalį žmonių reikėjo vos ne įtikinėti, kad jie paimtų pinigus, nors pinigai, kuriuos dalijome, buvo jų kelių savaičių alga“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako keliautojas Jokūbas Laukaitis. Būdamas Indijoje jis sumanė finansiškai paremti keletą nuo koronaviruso nukentėjusių vietinių, tik nesitikėjo tokių reakcijų, kokių sulaukė.

Keliautojas, būdamas Indijoje, Mumbajaus mieste, sumanė 10-iai vietinių, kurie dirba ar prekiauja gatvėje, padovanoti pinigų. Anot vyro, panašiai jis yra pasielgęs ir anksčiau, tik tai darė šiek tiek kitaip.

Jokūbas Laukaitis nuo pandemijos nukentėjusiems Indijos gyventojams padeda pinigais: sulaukiau netikėtų reakcijų

„Kaip žinome, koronavirusas palietė visas pasaulio šalis, bet yra mažai šalių, kurias palietė taip stipriai, kaip Indiją. Ten – daugiau nei 5 milijonai atvejų, vis dar gana sudėtinga situacija. Šnekėjau su tokiu indu, jis sako: Jokūbai, gal galėtum man šiek tiek padėti – atsiųsk pinigų, kuriuos galėčiau padalyti žmonėms, kuriuos tai palietė labiausiai, žmonėms, kurie ir taip sudėtingai gyvena, bet kelis mėnesius negalėjo dirbti“, – pasakoja J. Laukaitis.

Keliautojo pervestus 700 dolerių vyras padalijo 10-čiai žmonių, o jų reakcijos, anot J. Laukaičio, buvo įdomios ir ne tokios, kokių jis įsivaizdavo sulauksiąs.

Jie sakydavo: ne, man nereikia jokių pinigų, tiesiog duok man 1 dolerį už paslaugą ar prekę. Tai buvo įspūdinga.

„Dažniausiai žmonės, kai nusiperki kažką už 1 dolerį ir duodi 100 dolerių arbatpinigių, reaguotų labai emocionaliai. Sakytų: vau, negaliu patikėti, ar tikrai? Bent jau aš taip reaguočiau. O ten didelę dalį žmonių reikėjo vos ne įtikinėti, kad jie paimtų pinigus, nors pinigai, kuriuos dalijome, buvo jų kelių savaičių alga.

Jie sakydavo: ne, man nereikia jokių pinigų, tiesiog duok man 1 dolerį už paslaugą ar prekę. Tai buvo įspūdinga. Bet po to jie labai dėkojo, sakė, kad labai padėjau. Kai kurios reakcijos buvo tikrai emocionalios ir labai gražios“, – kalba pašnekovas.

Kad žmones reikės įtikinėti paimti siūlomus pinigus, J. Laukaitis sako nebūtų pagalvojęs. Ne vieną mėnesį Indijoje praleidęs keliautojas teigia šiai šaliai jaučiantis ir meilę, ir nemeilę.

„Indija – nuostabi šalis, labai didelė, graži, bet tuo pačiu ten būti, keliauti ar gyventi, yra įspūdingai sudėtinga. Nelabai žinau kitos šalies, kurioje man būtų buvę taip sudėtinga būti. Ten viskas kitaip, negu mes esame įpratę. Bet patirtys, kurias gali ten patirti, dalykai, kuriuos gali ten daryti, yra labai unikalūs“, – mintimis dalijasi jis.

J. Laukaitis, šiuo metu užstrigęs Lietuvoje, neatmeta galimybės kažką panašaus įgyvendinti ir čia – surinkus didesnę sumą pinigų padėti tiems lietuviams, kuriems to tikrai reikia. Paklaustas, kaip, jo manymu, į 100 eurų arbatpinigių reaguotų lietuviai, keliautojas sako: turbūt tai būtų labiau panašu į tai, kokių reakcijų jis tikėjosi iš indų.

Plačiau – rugsėjo 25 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Jokūbas Laukaitis nuo pandemijos nukentėjusiems Indijos gyventojams padeda pinigais: sulaukiau netikėtų reakcijų