Gyvenimas

2020.09.24 19:29

Ant Olando Kepurės – skrydžio pojūtis: sparnus suteikia vis naujos sūpuoklės

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.09.24 19:29

Klaipėdos rajone esantis Olando Kepurės skardis lankytojus vilioja ne tik kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu, bet ir galimybe pasijusti lyg ant sparnų. Nemažai žmonių, atvykusių prie šio gamtos objekto, ieško jo pašonėje nežinia kieno įrengtų sūpuoklių. Supantis jomis apima skrydžio jausmas, o fotografijose užfiksuotos akimirkos primena atvirukus.

Olando Kepurės skardis lankytojų dėmesio nestokoja bet kokiu oru. Nemažai žmonių čia plūsta norėdami lyg nuo pasaulio krašto pažvelgti tiek į šėlstančią, tiek į ramią Baltijos jūrą, palydėti saulę.

Jau ne vienerius metus atvykti aplankyti šio objekto žmones masina ir visai greta skardžio įrengtos sūpynės.

Kalbama, kad jokios oficialios institucijos neprisidėjo prie šios pramogos atsiradimo, esą sūpuokles įrengė patys gyventojai ar šios vietos lankytojai.

Sūpynės išskirtiniu grožiu ar konstrukcijos įmantrumu nepasižymi, tačiau įspūdžiai, kuriuos patiria besisupantieji, – neišdildomi ir raginantys sugrįžti. Stipriau įsisupus apima skrydžio jausmas, atrodo, jog pavyko pakilti virš jūros.

Lankytojai pastebi, kad atsiranda vis daugiau galimybių ties Olando Kepurės skardžiu pasijusti lyg ant sparnų – anksčiau dešinėje skardžio pusėje buvusios kelerios sūpynės dabar jau turi ir „kompanjonių“. Vaikštinėdami skardžiu ir greta jo žmonės atranda vis naujų sūpuoklių. Pasitaiko, kad, anksčiau buvusios vienoje vietoje, po kurio laiko jos būna perkeliamos į kitą.

Galimybė pasisupti domina ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Dažnai šią vietą fotosesijoms renkasi jaunimas, įsimylėjėliai, ką tik susituokę jaunieji.

Ketvirtadienį prie vienų iš skardžio pašonėje esančių sūpuoklių sutikta vilnietė Laura pasakojo, jog važiuodama Lietuvos pajūrio link jau iš anksto planavo, kad viešėdama šiame krašte būtinai turės atvykti pasisupti vaizdingoje vietoje įrengtomis sūpynėmis.

Socialiniuose tinkluose galima atrasti daugybę jaukių akimirkų, kurių akcentas – netoli skardžio pakabintos sūpuoklės.