Gyvenimas

2020.09.24 14:22

Kėdainių rajone rado grybų karalių – net 1,651 kg sveriantį baravyką

Dimitrijus Kuprijanovas, rinkosaikste.lt2020.09.24 14:22

Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Aristavos kaimo gyventoja Elvyra Činikienė pelnytai visam kaimui gali pasigirti, kad rado tikrą grybų karalių – grybautoja vieną popietę rado baravyką, kuris svėrė net 1,651 kg. Šalia rado ir jo mažesnįjį brolį – jaunėlis svėrė 957 gramus.

Patyrusi grybautoja

Aristavos gyventoja E. Činikienė save pristato kaip patyrusią grybautoją. Moteris teigia, kad mišką mėgsta nuo pat jaunystės. Tačiau jos svajonė – rasti milžinišką baravyką – išsipildė tik praėjus šešioms dešimtims metų.

„Grybą radau Grinkiškio miške. Žiūriu, stovi milžinas. Net žodžių pritrūkau, nežinojau nei ką sakyti. Žiūrėjau ir tylėjau. Pirmą kartą gyvenime pamačiau tokį gigantišką grybą“, – kalbėjo grybautoja.

Rado ir brolį

Vietoje, kur grybautoja rado grybą gigantą, augo ir jo jaunesnis brolis. Jaunėlis svėrė beveik kilogramą.

„Toje vietoje radau du milžinus. Galvojau, gal bus sukirmiję.... Bet kur tau. Sveikut sveikutėliai abu milžinai. Tokie dideli ir sveiki, tai kažkoks stebuklas. Tikrai sunku patikėti“, – rodydama grybus atvykusiems žurnalistams kalbėjo E. Činikienė.

Grybų yra

Moteris teigė, kad šiuo metu miškuose grybų išties daug. Tačiau ji atkreipė dėmesį į tai, kad grybai auga tik tam tikrose vietose, kurias žino tik patyrę grybautojai.

„Šiaip nuėję į nežinomą mišką kažin ar ką rasit. Iš mūsų miškų žmonės tempia grybus krepšiais. Mes patys tą dieną pririnkome du krepšius grybų. Ir visi gražūs – baravykai ir raudonviršiai“, – džiaugėsi moteris.