Gyvenimas

2020.09.24 21:45

Protarpinio badavimo naudą galima dar labiau padidinti valgant tam tikrus produktus

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.09.24 21:45

Protarpinis badavimas – didžiausias galingo mus gydančio proceso autofagijos iniciatorius, o pastarąją, kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas, skatina fitochemikalai, esantys augaluose. Jei norite ir lieknėti, ir sveikti, daktaras pataria vartoti kopūstines daržoves arba patiekalus gardinti ciberžole.

Protarpinio badavimo besilaikančio žmogaus lėkštė bene 16 valandų per parą būna tuščia. Likusias 8 valandas lėkštėje gali būti bet kas, bet yra keli produktai, kurie ir taip naudingą protarpinio badavimo poveikį dar labiau sustiprina, tvirtina A. Unikauskas. Smalsu, koks maistas daro stebuklus?

„Protarpinio badavimo nauda didžiulė: tai slopina uždegimus, padeda numesti svorio, degina riebalus, tačiau galingiausia jo nauda yra autofagija“, – primena daktaras.

Gali būti dar geriau: Unikauskas atskleidė, koks maistas padidins protarpinio badavimo naudą

Protarpinis badavimas skatina organizmą išsivalyti

Autofagija – tai situacija, kai ilgesnį laiką nevalgančio žmogaus organizmas, negaudamas maisto, pradeda suktis iš padėties: ima ardyti jame esančius jau mums nebetinkamus baltymus, žalingus mikrobus ir atgyvenusias ląsteles, kad visa tai panaudotų kaip baltymų šaltinį, maistą.

„Tokiu būdu organizmas išsivalo, iškuopia toksinus, mikrobus, žalingus baltymus ir pan. Negana to, iš sunaikintų žalingų baltymų jis pasigamina naujų aminorūgščių, o iš jų pagaminama jiems reikalingų baltymų, pavyzdžiui, fermentų arba hormonų. Paprastai tariant – autofagija yra šiukšlių perdirbimo fabrikas“, – aiškina gydytojas.

Be to, autofagija veikia kaip senatvę lėtinantis procesas, taip pat – kaip su uždegimais kovojantis veiksnys. Autofagija saugo nuo neurodegeneracinių ligų, pavyzdžiui, nervų sistemos smegenų pažeidimo. Ji naudinga sergantiems širdies, Alzheimerio, Parkinsono ligomis ir kt. Tai naudinga visada, priduria A. Unikauskas.

Autofagija yra labai galingas gydomasis veiksnys, o didžiausias jo iniciatorius yra protarpinis badavimas.

Jeigu autofagija nesunaikintų mums nebetinkamų baltymų, būtų labai blogai. Pasak laidos vedėjo, vieni blogiausių baltymų kiekvieno organizme yra klaidingai „sulankstyti“ baltymai.

„Kai baltymas tampa sužalotas, jis nebeatlieka savo funkcijos, tai šiukšlė. Ir autofagija šitą šiukšlę sunaudoja, perdirba, pagamina iš jos aminorūgštis, gamina naudingus baltymų kompleksus“, – komentuoja medikas.

Jeigu mes valgome per dažnai, autofagija neįjungiama, o žalingi baltymai neišvalomi – pamažu jie pradeda žaloti mūsų kraujagyslių sieneles. Kuo jos daugiau žalojamos, kuo daugiau uždegimų, tuo labiau didėja plokštelės ir galiausiai formuojasi trombai.

„Didėdamas trombas uždaro mūsų kraujagyslę, galiausiai jis nuplaukia su krauju ir patenka į kitus organus. Jis užkimš kraujotaką ir sužalos organus. Pavyzdžiui, bus insultas. Taigi autofagija yra labai galingas gydomasis veiksnys, o didžiausias jo iniciatorius yra protarpinis badavimas“, – sako A. Unikauskas.

Paaiškėjo, kad fitochemikalai, esantys augaluose, daržovėse, taip pat gali paskatinti autofagiją ar sustiprinti jos poveikį dar labiau. Jeigu vartosite kai kurias daržoves, tai dar labiau sustiprins autofagijos poveikį.

Autofagiją skatina:

– ciberžolė,

– sulforafanas – cheminis junginys, randamas kopūstinėse daržovėse: brokoliuose, kalafioruose, kale ir briuseliniuose kopūstuose.

Šis maistas maistingas, jame mažai kalorijų, o dar ir paskatina autofagiją. Valgydami kopūstines daržoves iš tikrųjų skatiname autofagiją, tokiu atveju gauname dvigubą efektą. Negana to, atsiranda ir priešvėžinis veikimas.

Autofagijos nauda:

– šalina žalingus baltymus,

– padidina atsparumą stresui,

– palengvina chemoterapijos kursą,

– stabilizuoja genus,

– prailgina gyvenimą.

Autofagiją taip pat skatina pratimai ir vitaminas D3, bet pirmiausia – protarpinis badavimas.

Plačiau – rugsėjo 17 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Taip pat skaitykite

Gali būti dar geriau: Unikauskas atskleidė, koks maistas padidins protarpinio badavimo naudą