Gyvenimas

2020.09.22 21:50

Sostinėje – įspūdingi rudens lygiadienio vaizdai

LRT.lt2020.09.22 21:50

Minint rudens lygiadienį antradienį Vilniuje, Neries krantinėje sužibo verpstes primenantys ugnies ir šviesų vaizdiniai, skambėjo muzikinės kompozicijos, upe praplaukė Gyvybės medis.

Keturių veiksmų renginyje žiūrovai išvydo Ryto Jono Belevičiaus sukurtas skulptūras, skirtas Dievams, Meilei ir Likimui, kurios atgijo vaizdo projekcijų pagalba, o ugnies šokiai ir iš žvakių sudėlioti verpsčių raštai palydėti Gedimino Žilio muzikinėmis kompozicijomis bei aktoriaus Sauliaus Bareikio skaitomomis teminių tekstų.

Vilniuje paminėtas rudens lygiadienis: prie Neries – ugnies reginys su muzikos apeigomis

Lygiadienio šventės apeiginiams momentams verpstės motyvas pasirinktas minint Tautodailės metus.

Pasak Vilniaus etninės kultūros centro, žiemos laikotarpiui būdingo veiksmo – verpimo – įrankis savo raštais, vaizduojančiais gamtos elementus, dangaus kūnus, Pasaulio medžio simbolius, byloja apie lietuvių glaudų ryšį su gamta, jų pasaulėvaizdį bei tikėjimus.

Į laiko verpstes įsuktam, nuolat skubančiam žmogui Neries krantinėje sužibsę ugnies ir šviesų vaizdiniai, lydimi muzikinių kompozicijų, primina amžinąsias vertybes, besisukančio metų rato bei nuolatinio atsinaujinimo idėjas.

Atsisveikinant su astronomine vasara, kartu su šviesiojo bei tamsiojo laikotarpių sandūra pažymėta ir Baltų vienybės dieną. Pagerbiant trijų baltų tautų bendrystę, renginį vainikavo Nerimi plaukianti specialiai šiai progai kurta Gyvybės medžio skulptūra.

Lygiadienio šventės akimirkos – nuotraukų galerijoje.