Gyvenimas

2020.09.22 14:35

Neeilinė sukaktis: Kauno rajone gyvenantis Bronius atšventė 100 metų jubiliejų

Birutė Mačienė, ELTA, LRT.lt2020.09.22 14:35

Šią savaitę garbių svečių ir gausybės sveikinimų sulaukė šimto metų jubiliejų švenčiantis Šlienavos gyventojas Bronius Kučinskas. Anot artimųjų, jo ilgaamžiškumą nulėmė taikus charakteris, pozityvumas, smalsumas ir aktyvus gyvenimo būdas.

B. Kučinskas gimė ir užaugo Dvareliškių kaime, kurio šiandien niekas neras nė su žiburiu. Tai – vienas iš 45 kaimų, kurių teritorijas, pastačius Kauno hidroelektrinę, 1959 metais užtvindė Nemuno vandenys.

Šeimoje augo šeši vaikai – penki broliai ir sesuo. Iš gausios šeimos šiandien gyvenimu džiaugiasi jau tik vienas Bronius. Senjorui netrūksta artimųjų meilės ir dėmesio – Kučinskų giminė didelė, draugiška ir rūpestinga.

Prieš porą metų palaidojęs sutuoktinę Leokadiją, vyras gyvena su dukra Virginija. Dažnai čia užsuka ir vaikaitis Egidijus su žmona. Sūnus Raimondas – tik svečias, nes gyvena ir dirba užsienyje.

Didžiąją savo gyvenimo dalį B. Kučinskas dirbo kolūkyje, daugiausia prižiūrėjo gyvulius. Antrojo pasaulinio karo metais buvo paimtas į kariuomenę, yra apdovanotas ordinais ir medaliais.

Jubiliato dukra Virginija jį aplankiusiems svečiams pasakojo, kad taikaus būdo tėtis užsitarnavo žmonių pasitikėjimą ir pagarbą. Tinkamai rūpinosi šeima, auklėjo vaikus, neturi žalingų įpročių. Labai domisi naujienomis, mėgsta skaityti periodinę spaudą. Vis dėlto didžiausias senjoro pomėgis – ūkio darbai. Bronius turi daržą, kuriame pasisodina pomidorų, pupelių, svogūnų ir, žinoma, bulvių. Derlių irgi nuima pats.

„Šiemet bulves kasė vis prisėsdamas ant kėdutės, bet mes negalime iš jo atimti šio malonumo“, – šypsojosi šimtamečio dukra.

Jubiliatą pagerbė ir Kauno rajono valdžios atstovai – meras Valerijus Makūnas, Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė, Samylų seniūnė Jolita Andrulytė. Laimindamas sukaktuvininką, Šlienavos švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos klebonas Antanas Mickevičius linkėjo jam stipresnės akių šviesos ir geresnės klausos (kitokiais sveikatos sutrikimais Bronius nesiskundžia).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt