Gyvenimas

2020.09.25 21:41

Beata Nicholson kviečia į mišką: ant lazdyno šakos suvertas medkirčio šašlykas nepaliks abejingų

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.09.25 21:41

LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėjos ir vedėjos Beatos Nicholson pakalbintas miškininkas Raimundas Ereminas parodė, kaip išsikepti medkirčio šašlyką. Kuo jis ypatingas? Marinuojamas tik su vienu ingredientu, o kepamas suvertas ant nusmailintos medžio šakos.

Miškininkas šašlyką marinuoja su vienu vieninteliu ingredientu ir į marinatą nededa nei druskos, nei pipirų. „Neseniai nugirdau, kad druska sausina mėsą, todėl jos nededu. Mokomės mažinti druskos“, – sako šašlyką alyvuogių aliejuje pernakt marinuojantis Raimundas.

Kiaulienos sprandinę recepto autorius pataria pjaustyti stambiais gabalais ir verti juos ant medžio šakos. „Visas mano medkirčio meniu įdomumas yra tas, kad šašlykas veriamas ant šakos. Ji turi būti tvirtoka, nes iešmas gali būti sunkus. Būtinai reikia padrožti šakos galą“, – aiškina šašlyko recepto autorius. Pasak jo, labiausiai tam tinka lazdyno šaka.

B. Nicholson pašnekovas mėsą prieskoniuoja jau suvėręs ant medinio iešmo. „Renku tuos produktus, kurie sutinkami Lietuvos gamtoje“, – sako Raimundas. Jis šašlyką apibarsto čiobreliais, kmynais ir dar vienu ypatingu ingredientu – kadagio uogomis.

„Kadagys, šašlykas ir čiobrelis tiesiog sukurti vienas kitam“, – kad nenusivilsite šiek tiek neįprastu mėsos skoniu, tikina B. Nicholson.

Išbandykite!

Medkirčio šašlykui reikės:

500 g kiaulienos sprandinės,

kadagių uogų,

šviežių čiobrelių,

kmynų,

aliejaus.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Miškininkas Raimundas Ereminas: su grybais eksperimentuoti negalima

Taip pat skaitykite