Gyvenimas

2020.09.28 10:27

Neatsiejama dienos dalis kitaip – 5 kavos gėrimų receptai

LRT.lt2020.09.28 10:27

Puodelis juodos ar espresso kavos daugeliui mūsų yra neatsiejama ryto ritualo dalis. Šis aromatingas gėrimas yra nepakeičiamas visais metų sezonais – geriamas tiek karštas, tiek šaltas, pagardintas mėgstamu sirupu ar pakaitiniu pienu. Nenuostabu, kad kava yra populiariausias gėrimas visame pasaulyje, o jos suvartojimas kasmet tik auga.

Remiantis pasauline statistika, per metus išgeriama daugiau nei 10 mln. tonų kavos. Tuo metu Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje šio gėrimo suvartojama daugiausia pasaulyje, rašoma prekybos tinklo „Iki“ pranešime žiniasklaidai.

Pavasarį turbūt nebuvo žmogaus, kuriam bent viena ausimi neteko girdėti apie socialiniuose tinkluose plačiai aptarinėjamą kavos gėrimą – „Dalgona“. Pasauliui gyvenant karantino sąlygomis, žmonės dalijosi patarimais, kaip skaniausiai jį paruošti, bei neslėpė susižavėjimo nauju atradimu. Pasak Vilmos Juodkazienės, „Iki“ maisto ekspertės, iš tirpios kavos ruošiamo gėrimo pavyzdys rodo, kad kava vis dar geba nustebinti naujais skoniais.

„Nors kai kuriems kava – tik klasikinė ir visur randama juoda, kiti žmonės nori atrasti ir naujų, dar neišbandytų jos variacijų. Kava, pagardinta mėtomis, citrinžolėmis ar cinamonu gali sukelti įspūdį, jog tai – naujas ir iki šiol nebandytas gėrimas. Toks šio produkto universalumas jį išlaiko populiarumo viršūnėse“, – teigia V. Juodkazienė.

Anot ekspertės, neužilgo prasidėsiantis ilgų ir žvarbių vakarų laikotarpis yra tinkamas metas pamėginti neįprastas kavos gaminimo alternatyvas. Išbandę naujus priedus nustebtų ir ištikimi šaltos kavos gerbėjai – argi nežadina smalsumo šio gėrimo ir imbiero derinys?

V. Juodkazienė siūlo išmėginti 5 nesudėtingus gėrimus su kava.

Kavos kokteilis

Jums reikės:

· 1 stiklinės pieno

· 1 šaukšto tirpios kavos

· 1 šaukšto ledų

· 15 g šokolado

Paruošimas:

Iki vientisos masės išplakite pieną, kavą ir išlydytą šokoladą. Supilkite į taurę ir pridėkite šaukštą ledų. Kokteilį galite paskaninti kavos ar kito skonio likeriu.

Migdolų kava

Jums reikės:

· 4 šaukštų kavos pupelių

· 1 v. š. migdolų

· 400 ml vandens

Paruošimas:

Sumalkite kavos pupeles. Į gautą masę sudėkite migdolus ir darkart sumalkite. Kavos ir migdolų miltelius sumaišykite šaukšteliu ir užplikykite karštu vandeniu. Pasigardinimui ant kavos galite užberti tarkuotų riešutų.

Kavos gėrimas su cinamonu

Jums reikės:

· 2 a. š. kavos

· 0,5 šaukštelio cinamono

· Žiupsnelį maltų pipirų

· 150 ml pieno

· 150 ml vandens

Paruošimas:

Sumaišykite kavą, cinamoną ir pipirus, užpilkite verdančiu vandeniu. Nukošus užpilkite pieno.

Mėtinis kavos gėrimas

Jums reikės:

· 400 ml pieno

· 200 ml kavos

· 100 g juodojo šokolado

· 0,5 a. š. mėtų sirupo

· 0,5 a. š. cinamono

Paruošimas:

Į įkaitintą puodą supilkite pieną, kavą, gabalėliais sulaužytą šokoladą. Maišykite, kol šokoladas ištirps. Įmaišykite cinamoną ir mėtų sirupą.

Kava su imbieru ir citrinžolėmis

Jums reikės:

· 600 ml pieno

· 200 ml kavos

· 200 g kondensuoto pieno

· 1 vnt. citrinžolės

· 2 a. š. imbiero

· Grietinėlės (pagal skonį)

Paruošimas:

Baltą citrinžolės dalį plonai supjaustykite. Trintuvėje sumaišykite atvėsintą kavą, pieną, kondensuotą pieną, imbierą ir citrinžolę.