Gyvenimas

2020.09.14 17:49

Sostinės centre atsirado ligoninės lovų – skleidžia svarbią žinią

LRT.lt2020.09.14 17:49

Vilniečiai senamiesčio širdyje esančiame S. Moniuškos skvere turi galimybę pamatyti neįprastą reginį – penkias ligoninės lovas, simbolizuojančias nuo rūkymo sukeltų ligų mirusius pacientus.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, ši neįprasta paroda organizuojama Elektroninių cigarečių asociacijos, norinčios vaizdžiai ir aiškiai parodyti būtent tabako sukeliamą žalą žmogaus organizmui.

Vilniečiai S. Moniuškos skvere ras ne tik pačias ligoninės lovas, bet ir svarbias informacines žinutes – faktus apie rūkantiems gresiančias ligas, oficialius statistikos duomenis, tabako dūmuose randamus cheminius junginius.

Elektroninių cigarečių asociacijos atstovai teigia tokiu būdu siekiantys sukrėsti ir informuoti visuomenę apie galimus pavojus, vartojant tabako gaminius, nes, Seimo nariams siūlant uždrausti prekybą elektroninėmis cigaretėmis ir jų užpildais, pamirštama apie įprasto ir kaitinamojo tabako sukeliamus pavojus sveikatai.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) turimais duomenimis, iš 10 susirgimo plaučių vėžiu atvejų daugiau nei 8 lemia rūkymas. Tabako vartojimas jau ilgą laiką yra laikomas viena pagrindinių mirties priežasčių tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Oficialios statistikos portalo 2019 metais atliktas tyrimas parodė, kad dėl su rūkymu susijusių piktybinių navikų mirė 1 712 žmonių, tai 60 žmonių daugiau nei 2018 metais.

Taip pat skaitykite