Gyvenimas

2020.09.14 19:38

Palangos gelbėtojų vadas Pirožnikas – ir patyręs grybautojas: baravykus šiemet namo tempia šimtais litrų

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2020.09.14 19:38

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, baigęs sezoną pajūryje, neria į mišką. Dešimt metų sodybą Raseinių rajone turintis vyras sako, kad įsikūrus tokioje vietoje, negrybauti neįmanoma, o laimikis šiemet – kaip niekada gausus.

Vasaromis J. Pirožnikas dirba Palangoje, o kitu laiku ūkininkauja sodyboje. Čia auginama apie pusantro šimto veislinų galvijų, daugybė paukščių – žąsų, kalakutų, ančių.

J. Pirožniko sodyba – vidury miškų, tad be grybavimo nepraeina nė vienas ruduo. „Kitaip neišeina, iš kiemo išeini – miškas. Iki artimiausio kaimyno – apie 8 km”, – portalui LRT.lt sako J. Pirožnikas.

Šiemet jis iš miško jau parsinešė kelis šimtus litrų grybų. Apie 300 litrų grybų džiovina, dar apie 100 litrų užšaldė. Naujausias laimikis – 50 litrų baravykų, kuriuos netoli sodybos per 3,5-4 valandas surinko kartu su sūnumi.

„Dar taip nėra buvę, kad būtų tiek grybų. Pernai buvo labai mažai, ypač mūsų kraštuose. O šiemet pilna. Po kokios savaitės gali eiti tomis pačiomis pėdomis ir bus vėl tie patys grybai toje pačioje vietoje“, – teigė J. Pirožnikas ir pridūrė, kad šiemet į lepšius ar raudonikius nė nesidairo – renka tik baravykus.

Laimikiu mėgaujasi ne tik J. Pirožniko šeima – dalis grybų iškeliauja kaip dovanos.

J. Pirožnikas mėgsta ne tik grybauti, bet ir gaminti, turi savo mėgstamiausią patiekalą – barščius su rūkytais šonkauliais ir džiovintais baravykais.

Paklaustas, kaip atpažinti grybingas vietas, J. Pirožnikas juokėsi, kad nupasakotas vietas rasti būtų sunku, juk miške kelio ženklų nėra.

„Kiekvienas grybautojas turi savo vietas. Pelkyne, šabakštyne, ten, kur didelė žolė, grybų nerasite, reikia eit ten, kur eglynas, beržynas, ąžuolai, kalniukai, pakalnės“, – sakė J. Pirožnikas.

Taip pat skaitykite