Gyvenimas

2020.09.14 13:48

Niujorko mados savaitę atidarė Jasonas Wu : podiumas – ant stogo, modeliai vaikščiojo po džiungles

LRT.lt2020.09.14 13:48

Visų mados mylėtų dėmesys krypsta į Niujorką, kur sekmadienį prasidėjo mados savaitė. Tiesa, dėl pandemijos šiemet ji kitokia, nei įprasta. Mados šventę atidarė Taivane gimęs dizaineris Jasonas Wu, patiesęs podiumą ant stogo, išpuošęs jį palmėmis ir pristatęs atostogų nuotaikomis alsuojančią kolekciją.

Mados savaite Niujorke prasideda mados mėnuo – vos tik pristatymai praūš JAV, viso pasaulio mados gerbėjų akys nukryps į Londoną, po to Milaną ir galiausiai Paryžių. Tiesa, šiais metais mados savaitės – kitokios. Dėl pandemijos tradicinius kolekcijos pristatymus keičia virtualūs renginiai ar pristatymai, į kuriuos pakviesta labai mažai žiūrovų.

Sekmadienį mados savaitę atidarė dizaineris Jason Wu, Manhetene surengęs pristatymą ant „Spring Studios“ stogo. Kaip rašoma CNN, 2021-ųjų pavasariui ir vasarai skirta kūrėjo kolekcija pristatyta vos trisdešimčiai žiūrovų.

Naujosios kolekcijos tema – atostogos Tulume. Vasarišką nuotaiką kūrė ir podiumo dekoracijos – modeliai žingsniavo tarp palmių ir kitų tropinių augalų, o fone skambėjo vandenyno bangų šniokštimas. Kolekcijoje netrūko ryškių spalvų, raštų ir dryžių, ilgų suknelių ir patogių kombinezonų.

Kaip rašoma Vogue.com, pristatydamas naują savo kolekciją, dizaineris pristatė ir kampaniją „Distance Yourself From Hate“ (Atsiribok nuo neapykantos). Bendradarbiaudamas su gėjų vyrų sveikata besirūpinančia organizacija („Gay Men's Health Crisis“) sukūrė kaukes, už kurias gautas pelnas bus skiriamas nepasiturinčioms bendruomenėms šalyje. Taigi, anot Vogue.com, dar viena J. Wu kolekcijos pristatymo žinutė – pagalba vienas kitam pasaulinės krizės akivaizdoje.

Kolekcijos pristatymo akimirkos – nuotraukų galerijoje.