Gyvenimas

2020.09.21 08:40

„Beatos virtuvėje“ Angelė parodė, kaip namuose pasigaminti sūrį su kmynais

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.09.21 08:40

„Man labai rūpi, kad niekas nebūtų alkanas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako Tarptautinio Kintų muzikos festivalio svečius sūriais vaišinanti Angelė Barauskienė. Sūrius ji gamina iš savo juodmargės karvutės Murziukės pieno. „Karvės labai mielos, tik blogai, kad nemoka kalbėti“, – šypsosi laidos vedėjai Beatai Nicholson savo istoriją pasakojanti moteris.

Angelė rodo, kaip namuose pasigaminti sūrį su kmynais. „Receptų yra visokiausių, bet man skaniausias šis“, – sako sūrininkė. Jos produktus skanaujantys žmonės taip pat labiausiai mėgsta sūrį su kmynais, kai kada paprašo ir su peletrūnu.

Tiek skonis, tiek naminių produktų kvapas išduoda, kad viskas šviežia ir natūralu. „Be jokių „E“, – tikina Angelė. Ir nors sūrio gamybai reikia vos kelių ingredientų, prekybos centre jų surasti gali būti sunku, mat tikrasis naminis sūris gaminamas iš tik ką pamelžtos karvutės pieno.

„Puoselėkime tikrus receptus, tikras vertybes. Mylėkime savo karves, spauskim sūrį“, – šypsosi sūrio slėgimo meną išbandžiusi laidos vedėja B. Nicholson.

Angelės sūriui reikės:

lygiomis dalimis rūgusio pieno ir verdančio pieno;

kmynų;

druskos.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Kintuose gyvenanti Angelė visus vaišina naminiu sūriu: man rūpi, kad niekas neliktų alkanas

Taip pat skaitykite