Gyvenimas

2020.09.08 11:28

Nugaros skausmais jau skundžiasi ir devynmečiai: kaip pagerinti laikyseną?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.09.08 11:28

Plokščiapėdystė, kūprinimasis ir net nugaros skausmai – tai pagrindinės problemos, dėl kurių tėvai atveda vaikus pas Santaros klinikų kineziterapeutę Vaivą Strukčinskaitę. Kaip jas spręsti?

Pasak V. Strukčinskaitės, dažniausiai pasitaikanti bėda – vaikų plokščiapėdystė, tiesa, reikia žinoti, kad iki trejų metų pėdutės būna minkštesnės dėl riebalinio audinio ir tikroji plokščiapėdystė diagnozuojama tik nuo penkerių metų.

Vaikų su laikysenos problemomis vis daugėja: specialistė rodo pratimus, kaip neapkrauti savo stuburo

Daug mažųjų pacientų taip pat skundžiasi netaisyklinga laikysena, nugaros skausmais. „Reikia pabrėžti, kad nugaros skausmų amžius jaunėja. Šiais laikais dėl nugaros skausmų ateina net vaikai nuo devynerių metų. Rimtesnis sutrikimas – skoliozė – stuburo iškrypimas. Tėvai turėtų stebėti vaiko laikyseną, kad pastebėtų pačias stuburo iškrypimo užuomazgas“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi V. Strukčinskaitė.

Ji pastebi, kad dėl išmaniųjų telefonų tiek suaugę, tiek vaikai yra linkę būti išstūmę kaklą į priekį.

„Jeigu kaklo palinkimo kampas yra 60 laipsnių, tai kaklo slankstelis gauna 27 kilogramų apkrovą. Reikėtų stengtis naudojantis išmaniaisiais telefonais, kompiuteriais laikyti galvą tiesiai, kad išlaikytume saugią kaklo padėtį. Taip pat labai svarbu stebėti savo sėdėseną, kad nesėdėtume sulinkę, pakumpę. Reikia stengtis išlaikyti atvirą krūtinės ląstą, kad pečiai būtų nuleisti ir pakreipti atgal, o ne į priekį, kaip dabar dažniausiai būna“, – patarė V. Strukčinskaitė.

Pasak specialistės, įtaką vaikų laikysenai turi ir kuprinės. Kuprinės svoris neturėtų būti didesnis negu 10 proc. vaiko svorio. „Jeigu kuprinė sveria daugiau, pavyzdžiui, 15 proc. vaiko svorio, reikėtų mažinti nueinamą atstumą“, – akcentavo V. Strukčinskaitė ir parodė kelis pratimus, kurie padeda išvengti laikysenos problemų ir skausmų:

Vaikų su laikysenos problemomis vis daugėja: specialistė rodo pratimus, kaip neapkrauti savo stuburo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt