Gyvenimas

2020.09.09 07:48

Užderėjus bulvių derliui, Beata Nicholson siūlo išbandyti Juodkrantės kugelį

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.09.09 07:48

Ar žinojote, kad Juodkrantėje galite paragauti paties skaniausio kugelio pamaryje? LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson ne tik apie jį papasakojo, bet ir supažindino su kugelio kepėja Alfonsa, kuri pasidalijo stebuklingu lietuvių pamėgto patiekalo receptu.

Kugelio recepto autorė pasakoja, kad patiekalas toks gardus dėl to, kad gaminamas iš bulvių, atvežtų iš anapus marių. „Išaugintų, išmylėtų, išlaistytų marių vandenėliu, išmaitintų marių dumblu. Dėl to jos išskirtinės kokybės, išskirtinio skonio, tad ir kugelis nepakartojamas“, – šypteli Alfonsa.

Ji išduoda ir kugelio recepto paslaptį: „Mūsų kugelio paslaptis ta, kad orientuojamės paduoti žmogui sveiką maistą. Kad nebūtų per daug riebalų, kad maistas būtų lengvai virškinamas“.

Būtent todėl ji į kugelį nededa nei mėsos, nei spirgučių, bet užtat bulvinį patiekalą gardina pamaryje augančiais saulėgrąžų daigeliais. „Jie – nuostabūs, pilni saulytės, pilni meilės“, – sako kugelio meistrė. Na, o jei daigų neauginate, išbandykite Juodkrantės kugelio receptą be jų.

Juodkrantės kugeliui reikės:

7 kg bulvių,

5 kiaušiniai,

3 svogūnai,

stiklinė pieno,

150 g aliejaus,

50–70 g druskos,

šaukštas prieskonių mišinio su ciberžole ir kalendra,

pipirų.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Beata Nicholson ragauja skaniausio kugelio pamaryje: atrodo, kad bulvės – su sparnais

Taip pat skaitykite