Gyvenimas

2020.09.03 15:07

Lietuviškojo „Burning Man“ akimirkos – utopinis miestas ir degančios skulptūros

LRT.lt2020.09.03 15:07

Praėjusį savaitgalį viename nebeveikiančiame karjere praūžė renginys „Amber Burn“, kuriame karaliavo laisvė, saviraiška ir visi pagrindiniai garsiojo „Burning Man“ principai. Renginyje dalyvavo keli šimtai iš anksto užsiregistravusių ir su renginio kultūra susipažinusių dalyvių.

Smėlėtoje teritorijoje veikė kelios teminės stovyklos, buvo deginamos skulptūros, pokšėjo fejerverkai.

Šiemet dėl COVID-19 grėsmės kasmet JAV Nevados dykumoje vykstantis „Burning Man“ buvo atšauktas. Tiesa, jo organizatoriai bendruomenę kviečia švęsti virtualiai – šią savaitę įvairūs projektai pristatomi internete.

Pirmoji „Burning Man“ žmogaus skulptūra buvo sudeginta dar 1986-aisiais San Francisko paplūdimyje. Tai organizavo Kakofonijos bendruomenė, save apibūdinusi kaip „atsitiktinai susirinkusius laisvamanius, siekiančius ištrūkti iš pilkos masės ir praturtinti savo patirtį“. Pastaraisiais metais ši idėja Nevados dykumoje kasmet pritraukdavo daugiau nei 70 tūkst. žmonių.

„Tačiau ne visi žino, jog „Burning Man“ – tai ne tik vienas įspūdingas renginys. Tai visą pasaulį jungianti bendruomenė, kuri veikia, kuria ir buriasi ištisus metus. Aktyvią bendruomenę turime ir čia, Lietuvoje“, – vasaros pradžioje sakė viena iš „Amber Burn“ organizatorių Erika Kielė.

„Amber Burn“ – ne pirmas bandymas „Burning Man“ kultūrą ir idėjas atnešti į Lietuvą. Prieš keletą metų buvo organizuojami „Degantis Jonas“ ir „Degošie Jani“ renginiai, o pernai buvo surengtas „Baltic Burn“.

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Taip pat skaitykite