Gyvenimas

2020.09.03 10:37

Metas atrasti dar vieną lankytiną vietą Vilniuje – Mineralų muziejaus įdomybes

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.03 10:37

Metas atrasti dar vieną lankytiną vietą Vilniuje. Žemės gelmių turtus ir naudingąsias iškasenas apžiūrėti ir pažinti galima nukeliavus į Mineralų muziejų.

Vilniaus gamtos tyrimų centre esančiame Mineralų muziejuje didžioji eksponatų dalis tai mineralų, brangakmenių kolekcijos, juvelyriniai dirbiniai iš rubino, smaragdo, kalnų krištolo, malachito. Iš viso muziejuje daugiau nei 4 tūkst. eksponatų – uolienų, mineralų, fosilijų, naudingųjų Lietuvos iškasenų.

Nuo brangakmenių iki meteoritų: žemės gelmes tyrinėti kviečiantis Mineralų muziejus Vilniuje

Mineralų muziejus gyvuoja jau 48-erius metus. Jo branduolį sudaro 2340 mineralų ir 350 juvelyrinių dirbinių kolekcija, kurią 1965-aisiais Lietuvai padovanojo Jekaterinburge gyvenęs lietuvis Alfonsas Žukelis.

„Muziejuje yra tikrai labai įdomių eksponatų. Pirmojoje vitrinoje yra meteoritai iš įvairių pasaulio vietų, tarp jų ir dviejų nukritusių Lietuvoje pavyzdžiai. Tai – viena didžiausių kolekcijų Lietuvoje. Meteoritai visada sulaukia išskirtinio dėmesio“, – sako Mineralų muziejaus darbuotoja Birutė Poškienė.

Muziejuje saugomos net 85 kolekcijos. Įspūdinga agatų kolekciją 1999-aisiais metais padovanojo Klaipėdoje gyvenantis kolekcininkas, jūrininkas Vykingas Matuzevičius.

2000-aisiais muziejų papildžiusi gamtos mokslų daktaro Eduardo Vodzinsko surinkta 360 smėlio pavyzdžių kolekcija iš viso pasaulio verta dar kelių minučių jūsų laiko. Sumanę aplankyti šį muziejų vizitą nepamirškite suderinti su muziejaus administracija iš anksto

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt