Gyvenimas

2020.09.02 15:05

Vėstantys orai skelbia sezono pabaigą: kaip tinkamai paruošti dviratį peržiemoti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.09.02 15:05

Ši vasara buvo itin palanki važinėtis dviračiu – daug saulės, mažai lietaus. Ir štai prasidėjus rudeniniam lietui, jį naudoti teks vis rečiau. Kaip dviratį paruošti artėjančiam šaltajam sezonui, papasakos „Pono dviračio“ mechanikas Valdemaras Drisveninas.

Pasak jo, važiuojančių dviračiais sumažėja, kai pasirodo pirmasis sniegas arba didžiosios rudeninės liūtys. Tiesa, yra ir ypač dviračiams ištikimų žmonių.

„Jei jūsų dviratis neturi purvasaugių, tai turbūt ir nevažinėsite per lietų, jei turi – be abejo, galite važiuoti tol, kol pasirodys sniegas. Net ir pasirodžius sniegui ir pirmosios šalnoms, didelė dalis dviratininkų renkasi ir toliau važinėti su dviračiu į darbą arba sportui lengvam. Dabar gamintojai gamina geras žiemines padangas: lygiai taip pat kaip ir automobiliui, taip ir dviračiui. Jos yra iš minkštesnės gumos, arba gali būti net ir su metaliniais spygliais padedančiais sukibti“, – sako V. Drisveninas.

Bet jei jau nusprendėte, kad netęsite dviračio sezono, pirmas dalykas kurį reikėtų padaryti – nuspręsti, kur jūs dviratį saugosite per žiemą.

Blogiausia, ką žmonės gali nuspręsti padaryti, tai palikti dviratį lauke prie namo arba balkone, sako mechanikas ir paaiškina, kad besikeičiančios oro sąlygos gali paspartinti koroziją arba padangų dėvėjimąsi.

„Naktį, jei būna stiprus minusas, dieną – pliusas, padangų guma plečiasi ir traukiasi, plečiasi ir traukiasi. Ir taip per visą žiemą ji gali ir suskeldėti. Tai jei prieš žiemą padėjote dviratį su gan sveikomis padangomis, gali būti, kad jūs pavasarį jį pasiimsite jau su sutrūkinėjusiomis, kurios nebus tinkamos važiuoti“, – sako V. Drisveninas ir pataria dviratį saugoti šildomame garaže, namuose arba laiptinėje, jei kaimynai neprieštarauja.

Prieš paliekant dviratį žiemoti, V. Drisveninas pataria nuvalyti purvą, sutepti grandinę, kad jei ji buvo šlapia, tepalas neleistų jai rūdyti.

„Dažniausios detalės, kurios dėvisi – grandinė, žvaigždžių blokas, stabdžių diskai ir kaladėlės“, – teigia V. Drisveninas.

Išsamūs patarimai, kaip prižiūrėti dviratį – laidos įraše:

Pedalus minti galima ir žiemą: specialisto patarimai, kaip dviratį parengti šaltajam sezonui