Gyvenimas

2020.08.30 12:17

Vilniuje besibaigiančios „Japoniškos atostogos“ praneša ir apie artėjantį rudenį

LRT.lt2020.08.30 12:17

Vilniuje baigiasi visą savaitgalį trukusios „Japoniškos atostogos“, nenumaldomai artėja ir vasaros pabaiga. Tiesa, ir paskutinę renginio dieną sostinėje netrūko pramogų – miestiečius ir svečius džiugino parodomosios Japonijos kovos menų treniruotės, vyko gėlių komponavimo japonišku stiliumi pamokos.

Meditaciją mėgstantys „Japoniškų atostogų“ lankytojai turėjo progą iš arčiau susipažinti su ikebana – japonišku gėlių komponavimo menu. Užsiėmimas šiuo menu taip pat yra ir viena iš meditacijos formų, kai susikoncentruojama į dabarties akimirką, pasirenkant augalus ne tik pagal jų grožį ir komponavimo taisykles, bet ir pagal nuojautą: kūno, jausmų, minčių reakcijas.

Aktyvesni svečiai galėjo sudalyvauti parodomosiose dziudo ir aikido kovos menų treniruotėse, o smalsuoliai – susipažinti su japonišku kinu, bonsų menu ar arbatos gėrimo ceremonija.

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ paskelbta atostogų Vilniuje kampanija kvietė Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius. Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virto vis kita šalimi – Italija, Indija, Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija.

Japoniškų atostogų Vilniuje akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt