Gyvenimas

2020.08.27 13:21

Iliustratoriaus Karolio Strautnieko vardas vėl skamba pasaulyje: sukūrė Britanijos karališkojo pašto ženklus

LRT.lt2020.08.27 13:21

Iliustratoriaus Karolio Strautnieko vardas vėl nuskambėjo tarptautinėje arenoje. Jo darbai jau puikuojasi „The New Yorker“, „Forbes“, „Monocle“ ir daugelyje kitų tarptautinių leidinių, o naujausios jo kurtos iliustracijos papuošė Didžiosios Britanijos karališkojo pašto ženklus, dedikuotus Šerlokui Holmsui.

Naujiena iliustratorius pasidalijo savo instagramo paskyroje. „Džiugios žinios! Karališkasis paštas išleido mano kurtus pašto ženklus, dedikuotus Šerlokui Holmsui“, – rašė K. Strautniekas.

Džiugia žinia feisbuke pasidalijo Lietuvos Respublikos ambasada Londone, Lietuvos kultūros institutas.

Keturiuose lietuvio sukurtuose pašto ženkluose pagerbtos britų rašytojo Arthuro Conano Doyle`io istorijos apie Šerloko Holmso nuotykius: „The Adventure of the Speckled Band“ (liet. „Margoji juosta“), „The Red-Headed League“ (liet. „Raudonplaukių lyga“) , „The Adventure of the Second Stain“ (liet. „Antroji dėmė“) ir „The Adventure of the Dancing Men“ (liet. „Šokantys žmogiukai“). Manoma, jog pats autorius būtent šias istorijas laikė geriausiomis.

Beje, K. Strautniekas sukūrė ne tik pašto ženklus, bet ir pavaizdavo įėjimą į Šerloko Holmso butą Bakerio gatvėje. Pašto ženklus iliustratorius sukūrė bendradarbiaudamas su Londono dizaino studija „NB Studio“.