Gyvenimas

2020.08.27 11:33

Iliuzionistas Rokas Bernatonis mėgsta būti nustebintas: nesuprasti magijos triukų – labai geras jausmas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.08.27 11:33

Kas slypi už iliuzionistų rodomų triukų? Ar tai lengvai išmokstamas amatas? Iliuzionistas Rokas Bernatonis mano, kad su didele meile galima tapti bet kuo.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs iliuzionistas teigė, kad jį patį į magijos pasaulį atvedė žingeidumas.

Nors, pasak R. Bernatonio, kai kuriems, sužinojusiems paslaptį, kaip atlikti kokį nors triuką, pasidaro neįdomu, jam nutiko priešingai – magijos pasaulis dar labiau įtraukė.

Iliuzionistas Rokas Bernatonis: triuko paslaptis – dėmesio nukreipimas

Pirmas triukas kurį vaikinas išmoko, buvo susijęs su skaičiais, antrajam atlikti prireikė degtukų dėžutės. Tuo metu R. Bernatoniui buvo apie dvylika metų.

Dabar savo triukus ji jau rodo didžiulėms auditorijoms. Prieš metus net lankėsi JAV, Las Vegase, kur padėti sukurti šou jį pakvietė vienas žinomas iliuzionistas.

Stebėdamas kitų magų pasirodymus, R. Bernatonis dažnai žino, kaip jie atlieka triukus. Tačiau pasitaiko tokių, kurie ir jam vis dar mįslė. Tokias akimirkas R. Bernatonis labai vertina: „Tai yra labai geras jausmas – nesuprasti magijos triukų.“

Pasak R. Bernatonio, iliuzionistų triukai žinomi jau nuo senovės Egipto laikų, o pirmas aprašytas triukas buvo parodytas faraonui – iliuzionistas esą nukirto vištai galvą ir vėl ją prijungė. Tiesa, magiškus triukus atliekantis R. Bernatonis priduria nežinantis, kiek šioje istorijoje yra tiesos.

R. Bernatonio rankų miklumas žaidžiant kortomis yra užfiksuotas. Jis yra aukščiausiai pasaulyje išmetęs kortą į viršų – 20 metrų.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio laida „Labas rytas, Lietuva“ transliuojama tiesiogiai iš Katedros aikštės. Iš čia vyksta ir kitų laidų bei specialiai naujo LRT sezono atidarymui skirtų laidų transliacijos. Transliacijų programą rasite čia.

Akimirkos – nuotraukų galerijoje: