Gyvenimas

2020.08.26 08:57

Botanikė apie rudens ženklus Kairėnuose: augalų pasaulis vis dar pasipuošęs

LRT.lt2020.08.26 08:57

„Dar šalnų nėra, todėl augalų pasaulis pasipuošęs, dauguma žydi“, – portalui LRT.lt sako Vilniaus universiteto Botanikos sodo Žolinių dekoratyvių augalų kolekcijų grupės vadovė Gitana Štukėnienė ir kviečia net tik pasidairyti į vienus iš paskutiniųjų šių metų žiedų, bet ir užuosti jų kvapus.

Gausiausiai Kairėnuose esančiame Botanikos sode šiuo metu žydi jurginai ir kardeliai. Nors, pasak G. Štukėnienės, šie augalai yra tikrų tikriausi rudens pranašai, kai kurie žydės dar vėliau už juos. Pavyzdžiui, po savaitės ar dviejų laukiama rudeninių astrų žiedų.

Pasakodama apie sode augančias jurginų ir kardelių kolekcijas G. Štukėnienė pažymi, jog didžioji jos dalis – lietuviškos veislės.

„Iš maždaug 200 kardelių veislių, apie 150 pas mus yra lietuviškos. Kitos išvestos Latvijoje, Čekijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Jurginų pas mus taip pat daug lietuviškų. Mūsų tikslas – parodyti, kad Lietuvoje irgi yra žmonių, kurie kuria jurginų veisles – Algirdas Gražys, Jonas Auksuolis Liutkevičius ir kiti, kurie veisles padovanoja Botanikos sodui. Ne kiekvienas gėlių augintojas turi galimybę pamatyti ir nusipirkti lietuviškų veislių“, – sako G. Štukėnienė.

Be spalvingų kardelių ir jurginų žiedų Botanikos sode vis dar žydi medetkos, petunijos, ežiuolės. O kvapais labiau nei žiedais vilioja melsvės ir acidanteros. Pasak G. Štukėnienės, ypač stipriai jos kvepia po lietaus. Beje, lietingą dieną sode apžiūrinėjant augalus, jų žieduose galima pamatyti ir vieną kitą vabalėlį, žada G. Šukėnienė.

Įvairiausi žiedai – nuotraukų galerijoje: