Lietuvoje

2020.08.20 22:30

Prie „Laisvės kelio“ jungiasi vis daugiau žmonių: danguje suplevėsuos rekordinė vėliava, bus dalijamos gėlės

Inga Stankevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.20 22:30

Ruošiantis „Laisvės keliui“ nuo Vilniaus iki Medininkų parama ir idėjos plūsta iš visos Lietuvos. Organizatorius pasiekė dešimtys tūkstančių Baltarusijos istorinių vėliavėlių ir pagrindinis simbolis – 15 metrų ilgio baltos ir raudonos spalvų Baltarusijos vėliava. Ji bus pakabinta ant oro baliono krašto ir turėtų matytis ir iš Baltarusijos.

Praėjus lygiai 31 metams nuo tos dienos, kai Baltijos kelias išjudino trijų Baltijos šalių laisvės siekį, žmonių grandinė nuo Vilniaus iki Medininkų sieks paremti tokį pat baltarusių troškimą. Idėjos, kaip prisidėti, plūsta iš visos Lietuvos.

„Mintis yra, kad vėliava bus pakabinta ant oro baliono ir nuo jo galbūt matysis ir pačioje Baltarusijoje. Balionas turbūt bus visai netoli valstybės sienos“, – teigia „Laisvės kelio“ organizatorius, žurnalistas Andrius Tapinas.

„Laisvės kelio“ žmonių grandinėje plazdės ir 20 tūkstančių mažų vėliavėlių – jas organizatoriams padovanojo Vilniaus savivaldybė, jos bus išdalytos dalyvaujantiems.

„Minsko merui ir laišką išsiunčiau su raginimu, gerbti piliečių valią ir jų demokratinės išraiškos formą, ir išreiškiau lūkestį, kad mūsų partneris Minskas, su kuriuo negalime dabar bendradarbiauti, kad mes tikrai galėsime bendradarbiauti su laisvu miestu“, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prie iniciatyvos jungiasi ir verslas – gamina skareles, dovanoja gėles.

„Jau nuo vakar visas fabrikas pulsuoja balta-raudona-balta spalvomis. Šiuo metu ruošiamės pagaminti bent jau 5000 skarelių, kurios bus papuoštos Baltarusijos vėliavos ir Vyčio simbolika. Tikimės, kad šios skarelės sustiprins viltį ir tikėjimą, kad vis dėl to turėtų triumfuoti laisvė“, – tikina „Utenos trikotažo“ atstovė Eglė Rakauskaitė.

Panorama. Kremlius tikina, kad įrodymų, jog jų kritikas apnuodytas – nėra (su vertimu į gestų k.)

Prisideda ir pavieniai žmonės. Sezonines gėles auginantis Gediminas Sudikas jas dovanos akcijos dalyviams. „Laisvės kelias“ jam priminė dieną prieš 31-erius metus. Tą dieną iš visos Lietuvos Baltijos kelyje stovėjusiems žmonėms buvo vežami kardeliai.

„Kadangi ir pats ten ruošiuosi dalyvauti, plius sentimentai su tuo Baltijos keliu, kuris buvo, tai kažkaip taip natūraliai ta idėja atėjo“, – apie idėją dovanoti dalyviams gėles G. Sudikas.

Į „Laisvės kelią“ užsiregistravo daugiau kaip 20 tūkstančių žmonių. Jį tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, o dalyvių srautus koordinuoti padės LRT RADIJAS. Visą renginį ir karščiausią informaciją pateiks ir LRT.lt portalas.

Populiariausi