Gyvenimas

2020.08.14 14:13

Registrų centro pastatas pasikeitė neatpažįstamai – švedai filmuoja kriminalinį trilerį

LRT.lt2020.08.14 14:13

„Jei keliausite V. Kudirkos gatve ir išvysite tokį vaizdą – neišsigąskite. Kelioms dienoms Registrų centro padalinio kiemas tapo filmavimo aikštele. Šalia pastato filmuojamas švedų kriminalinis trileris „Neprarask budrumo“(„With One Eye Open“)!“ – rašoma Registrų centro feisbuke.

Virš Registrų centro pastato įėjimo durų atsirado rušiskas užrašas „Milicija“, kybo Rusijos vėliavos.

◥ Jei keliausite V. Kudirkos gatve ir išvysite tokį vaizdą – neišsigąskite. Kelioms dienoms Registrų centro padalinio...

Posted by Registrų centras on Friday, August 14, 2020

„Neprarask budrumo“ – 8 dalių kriminalinis trileris apie Švedijos telekomunikacijos kompanijos plėtrą Rytų Europoje. Istorija žiūrovus nukels į 1996 metus, kuomet didžiausia tuo metu veikusi Švedijos telekomunikacijos kompanija nusprendžia savo veiklą plėtoti Rytų Europoje.

Šio serialo darbai Vilniuje turėjo prasidėti dar kovo mėnesį, tačiau dėl COVID-19 viruso buvo pilnai sustabdyti. Serialo prodiuserė Lejla Besic pasakojo, jog komandai teko net 3 kartus perplanuoti filmavimo darbų procesą dėl pasaulį sustabdžiusios pandemijos.

„Iššūkių buvo daug ir labai sunkių, nuėjome ilgą kelią kol pagaliau galime saugiai pradėti filmavimus. Profesionali lietuvių komanda sėkmingai susitvarkė su iškilusiais iššūkiais ir jų dėka galime tęsti darbus Vilniuje. Griežtai laikomės visų saugumo rekomendacijų“ – kalbėjo prodiuserė Lejla Besic.

Pagrindiniai serialo darbai vyksta Vilniaus mieste, taip pat filmuojama Trakuose. Filmavimo darbus Lietuvoje organizuoja UAB „Paprika Filmai“. Serialo premjera planuojama 2021 m. balandį per ViaPlay.

Vilniuje šiuo metu vyksta ir daugiau filmavimų. Lietuvių režisierius Algimantas Puipa mieste kuria filmą „Sinefilija“, o romantinę komediją „Vyras už pinigus“ filmuoja režisierius Justinas Krisiūnas.

Darbus pradėjo ir į Vilnių atvykę norvegų kino kūrėjai. Vaidybinis filmas „Ne juokais” (orig. „Nothing to Laugh About“) – bendras Norvegijos ir Lietuvos gamybos kino projektas, filmuojamas Vilniuje ir Osle. Filmo istorija pasakoja apie sėkmingą „stand up“ komiką, kuris turi viską – pastovius pasirodymus miesto klube, gražią merginą ir mėgaujasi savo žinomumu.

Tačiau vieną dieną viskas pasikeičia, kai paaiškėja sunki ligos diagnozė. Filmo kūrėjai nagrinėja juoko svarbą susidūrus su neišvengiamu likimu ir kelia klausimą ar problemos dydis priklauso nuo rimtos veido išraiškos? Ar patekus į akistatą su mirtimi galime sau leisti juoktis? „Ne juokais“ – tai nuoširdi istorija apie kovą su sunkia liga ir iš naujo atrandamą juoko galią.

Rugsėjo mėnesį Vilniuje laukiama „Netflix“ komandos. Čia bus filmuojamas naujas serialas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt