Gyvenimas

2020.08.13 17:35

Savaitgaliui kviečia Ryga: vyks ir muzikos piknikai, ir maisto festivalis

LRT.lt2020.08.13 17:35

Pernai itin sėkmingai startavęs tarptautinis Rygos Jūrmalos muzikos festivalis šiemet gyvų koncertų planus nukėlė į 2021 metus, tačiau visos kitos iniciatyvos išliko, prisitaikė prie pasikeitusių aplinkybių ir muzikos mylėtojus džiugina dar šią vasarą.

Ypatinga renginių gausa pasižymės artėjantis rugpjūčio 14-16 d. savaitgalis – vyks ne tik Rygos Jūrmalos festivalio rengiami ypatingi muzikos vakarai „Musical Soirées“, bet ir daugybė Latvijos sostinės festivalio iniciatyvų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Praėjusiais metais pirmąkart vykęs Rygos Jūrmalos muzikos festivalis surengė 20 simfoninės ir kamerinės muzikos koncertų, kurie tiek muzikos kritikų, tiek tarptautinės publikos buvo pripažinti itin sėkmingais. Keturis vasaros savaitgalius Rygos ir Jūrmalos muzikos salėse grojo daugiau nei 450 muzikų, iš kurių – keturi bene geriausi pasaulyje simfoniniai orkestrai, vedami legendinių dirigentų – Zubino Mehta, Michailo Pletnevo, Gianandrea Noseda ir Susanna Malkki.

Jau netrukus festivalis ketina skelbti kitų metų programą ir su ne mažiau įspūdingu repertuaru muzikos mylėtojus kvies į Latviją ir kitą vasarą. Šiemet gyvų koncertų atsisakyta, bet juos pakeitė ypatingi muzikos piknikai po atviru dangumi – „Musical Soirées“. Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami mėgautis atrinktais ir įrašytais festivalio programos kūriniais po atviru dangumi, ypatinga atmosfera ir iškylauti.

Piknikas klasikinės muzikos mylėtojams

Festivalis šiemet pakeitė įprastą formatą ir vyksta lauke, muzikos mylėtojus kviesdamas į Latvijos parkus, gatves ir pajūrį. Ypatingą atmosferą sustiprina šviesos instaliacijos, sukurtos menininko Krišo Salmanio. „Musical Soirées“ jau sėkmingai vyko Rygoje ir Jūrmaloje liepos mėnesį, o artėjantį rugpjūčio 14-16 d. savaitgalį paskutinį kartą šiemet vyks sostinės Kronvaldo parke.

Koncertų įrašai nemokamų renginių metu grojami taip, tarsi garsas sklistų pačiame miesto peizaže: iš medžių, krūmų ir kitų paslėptų kampų, taip sukuriant nepaprastą garso patirtį. Rugpjūčio 14-16 d. renginiuose skambės žymiausių klasikų – Johano Bramso, Liudviko van Bethoveno, Piotro Čaikovskio, Sergejaus Rachmaninovo kūriniai.

Dvi valandas trunkančios programos metu žiūrovai kviečiami klausytis koncerto parko pievoje ir pailsėti, pabendrauti su draugais bei pasimėgauti maistu – užsisakyti užkandžių krepšelį iš anksto galima festivalio interneto svetainėje ar tiesiog atsinešti savo.

Sostinės festivalio programoje – daugybė nemokamų įspūdžių po atviru dangumi

Nusprendę artėjantį savaitgalį skirti Latvijos sostinei, turėtų nepraleisti progos apsilankyti ir daugybėje Rygos miesto šventės renginių. Viena iš labiausiai lankytojų pamėgtų pramogų – maisto festivalis, rengiamas daugiau nei dešimties garsiausių Rygos restoranų šefų. Skvere šalia Latvijos nacionalinio meno muziejaus garsiausi miesto virtuvės profesionalai siūlys sezoninį meniu iš vietinių maisto produktų.

Dar viena vieta, galinti patraukti maisto gurmanų ir pramogautojų akį – Terbatas gatvė. Šiemet čia įgyvendinama eksperimentinė idėja – vienam mėnesiui ši gatvė virto pėsčiųjų alėja, kurioje savaitgaliais dirba ūkininkų turgelis bei vyksta kultūrinė programa, o per visą gatvės ilgį driekiasi žalumos apsuptos sėdimosios zonos poilsiautojams.

Miesto šventės metu žmonių lauks ir įvairūs žaidimų turnyrai, atrakcijos bei sporto žaidynės, netradiciniai pažintiniai turai, parodos. Ši šventė – tai unikali galimybė pajusti Rygos senovės dvelksmą ir architektūros grožį bei pasidžiaugti besibaigiančios vasaros renginiais.

Visą Rygos festivalio renginių programą rasite čia.