Gyvenimas

2020.08.13 17:01

Nenustebkite – Bernardinų sode savaitgalį sklis laukinės gamtos garsai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.13 17:01

Bernardinų sodas Vilniuje vienam savaitgaliui tampa laukinės gamtos scena. Iš krūmų ir medžių lajos sklinda laukinių gyvūnų skleidžiami garsai. Organizatoriai – Vilniaus kultūros centras – teigia, kad taip parko lankytojams siūlo susimąstyti apie natūraliose buveinėse gyvenančius pasaulio gyvūnus.

Aukštai, ant medžių šakų pakabinti garsiakalbiai Bernardinų sode sujungti į vieną didelį tinklą, kad lankytojai bent kelioms dienoms, iki pirmadienio, įsivaizduotų besantys laukinėje gamtoje. Kaip teigia projekto organizatoriai – Vilniaus kultūros centras – tai saugus safaris po pasaulį, kartu proga patikrinti savo žinias, kokių žvėrių ar paukščių balsai sklinda.

Žinios. Pabradėje baigiamos dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos

„Pagrindiniai žemėlapiai yra prie įėjimo į parką ir yra sužymėtos zonos, kur girdime kokius gyvūnus, o jau tas atpažįstamumas būtent kokie gyvūnai, tai jau žmonių fantazijos reikalas“, – sako projekto „Gamtos scena“ vadovas Paulius Jurgutis.

Sodo teritorijoje bus įrengtos 6 teminės erdvės, kuriose galima patirti unikalią skirtingų platumų fauną. Apsilankymas Bernardinų sode taps pačia saugiausia kelione, kuri pilna įvairių gyvybės formų garsų.

Bernardinų sode įrengtos šešios erdvės: pelkė, džiunglės, vandenynai, savana, stepė ir miškas. Kiekvienoje zonoje skambantys garsai leis lankytojams išgirsti laukinių gyvūnų pasaulį iš arti, lyg jie būtų laisvėje, čia pat, šalia mūsų. „Gamtos scena“ – visai šeimai skirtas emocinis pasakojimas apie laukinės gamtos ir žmogaus santykius.

Garso instaliacijos režisierius – Artūras Pugačiauskas. Sukurtas sferinis garsas, kad dirbtinė „Gamtos scena“ būtų kuo panašesnė į natūralioje gamtoje gyvūnų skleidžiamus garsus.